radio niemieckie

Temat przeniesiony do archwium.
Czy w ogóle istnieje możliwość,by na terenie Polski odbierać niemieckie radio? Nie przez interet,ale normalnie np.w telefonie komórkowym,czy mp3?
O ile moja myśl techniczna nie jest do tyłu, to nie jest możliwe, chyba, że znajdujesz się gdzieś przy granicy. Chyba, że będziesz nosić ze sobą talerz satelitarny, to będziesz mieć zarówno radio, jak i telewizję prosto z kosmosu:p a teraz na poważnie - zarówno mp3, jak i telefon łapią tylko fale krótkie, a na nich nie da się złapać czegoś, co jest nadawane w Niemczech, gdzieś w środku Polski ;) Przynajmniej moja empetrójka nie łapie długich fal (inaczej zwanych też kilometrowymi, czy w skrócie z angielskiego LF, które mają zasięg międzynarodowy) ;) Na mojej wieży, jak podłączę antenę, to coś zagranicznego się złapie, ale przynajmniej na moim osieldu sygnał nie jest najlepszej jakości. Jak gadam głupoty, to niech ktoś poprawi ;)

pozdrawiam
Maciek
Jeśli chcesz słuchać radia z dala od komputera, możesz korzystać z podcastów. Np.

http://download.br-online.de/podcast/mp3-download/bayern2/mp3-download-podcast-tagesgespraech.shtml
(audycje trwają ok. 50 minut)

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie