Arbeitsamt - problem - pomocy

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
mam 21 lat, od listopada mieszkam w Niemczech.
Mój problem polega na tym, że arbeitsamt nie wyraża zgody żebym mieszkał sam ponieważ prawo niemieckie mówi ze do 24 czy 25 roku życia muszę mieszkać z rodzicami. Dostaje raptem 287€, po wszystkich opłatach zostaje mi poniżej 1€, w dodatku od 25.02.2010 wysłali mnie na schprachkurs który trwa do września.
Proszę o pomoc!
takie jest prawo...znam osoby co maja 30 lat i musza przy rodzicach mieszkać
jeżeli nie założyłeś własnej rodziny to musisz przy rodzicach mieszkać(wtedy zasiłku masz tylko 80%)
moja kuzynka chcąc zamieszkać z chłopakiem muszą jej rodzice opłacać mieszkanie

niestety dobre czasy kiedy młodym opłacali mieszkanie minęły!!!

a jakie masz oplaty?skoro mieszkasz przy rodzicach to oni robią oplaty
takze prosze zapoznac sie z prawem...nie sadze ,zeby ktos Ci tu pomogl...bo niby jak?prawa nie jestesmy w stanie zmienic
rodzice mieszkają w PL. moje mieszkanie: 42m2 246€ + 40€ strom :)
znam osoby co mieszkają same w Niemczech i maja opłacone mieszkanie + pieniądze na życie (359€)
a to rodzice mieszkaja w Polsce?
to inna sprawa
a czy w urzedzie wiedza o tym?
zglos sie do Jugendamt
wiem ,ze w szczegolnych wypadkach oni placa za mieszkanie np.takich jak mlody chce isc na swoje(z powodu klopotow w domu z rodzicami itd)
wiedza ze rodzice mieszkają w PL, nawet kazali mi się wymeldować z polski i kazali dostarczyć pismo o wymeldowaniu. Argumentowałem się dlaczego chce się wyprowadzić : "nie dogaduje się z rodzicami, małe mieszkanie, słaba sytuacja finansowa"
to sie wymelduj z Polski
ja sie wymeldowalam nawet nie musialam osobiscie tego robic
wypelnilam odpowiednie wnioski i wyslalam
już to dawno zrobiłem :) i co dalej? ja proszę o jakieś konkretne wskazówki.
trwa to już ok 5 miesięcy co mam robić?
Hmm... trzymam za Ciebie kciuki, na pewno ktoś Ci pomoże, Niemcy to nie Polska:)Ja na tych papierkowych rzeczach aż tak się nie znam, ale oim zdaniem warto uczyć się na tym kursie, tym bardziej jeśli masz go za darmo, Jak pójdziesz do jakiejś szkoły, to dostaniesz stypendium na bank:). Ale żeby CIę przyjęli na studia musisz mieć minimum B2 poziomu znajomości języka. Zatem ucz się, pytaj ludzi tam w Niemczech, aż na kogoś trafisz:) Powodzenia:)))
hm...moja koleazanka mieszka od 5 lat w berlinie. Ma teraz 23. I od samego poczatku znalazła sobie mieszkanie, ktore oplaca jej Jobcenter. Do tego dostej co miesiac kase na zycie - 359 EU. Przez 5 lat chodzila na rozne kursy ( jeden taki kurs faktycznie trwa 6 miesiecy) i w ogole sie nie przemeczała tylko szczedzala kase :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka