ubezpieczenie dzieci-rodzice

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |
Witam
Mam 65 lat nie mam ubezpieczenia w Polsce w ogóle w nfz ani żadnej renty i emerytury narazie prowadze działalność gospodarczą w Niemczech płacę prywatne ubezpieczenie tylko wypadkowe i w razie nagłego zachorowania,wkońcu przestanę pracować i mam tutaj w Niemczech syna który na stare lata weźmie mnie do siebie i mam pytanie to czy syn może mnie ubezpieczyć na siebie? Pracuje i odprowadza składki ma zonę i dziecko,synowa tez pracuje,a czy teraz w tej chwili mimo to że mam gewerbe i narazie zarabiam może syn mnie ubezpieczyć? Mam meldunek u człowieka u którego pracuję.Ale boję się co potem ze mną będzie czy mój syn lub synowa będzie mogła mnie ubezpieczyć i czy składka przez to wzrośnie
Proszę o odpowiedź jak ktoś wie na ten temat
syn nie moze pani ubezpieczyc,zamelduje sie pani w wydziale socjalnym i tam powiedza pani dokladnie co dalej,
dziękuję za odpowiedź a czy teraz mam prawo zgłosić się do socjalu ?
No i czy Niemcy zagwarantują mi jakieś ubezpieczenie w miare tanie - ja nie mam obywatelstwa niemieckiego tylko meldunek na terenie Niemiec do Polski nie mam po co wracać bo tam już wogóle nic nie mam.......
na to pytanie nie moge pani odpowiedziec bo niestety nie wiem,urzad socjalny jest najlepiej poinformowany,ja wiem tylko tyle ze pacjeci ktorzy nie mieli ubezpieczalni z roznych powodow to urzad socjalny przejmowal koszty leczenia,nie wiem wjak to pani przypadku bedzie uregulowane
Mogę spytać dlaczego nie jest pani ubezpieczona w NFZ chociaż? Z tego co się orientuję nie może pani pracować czy też prowadzić firmy nie należąc do żadnej kasy chorych. Niedawno zmieniałam kasę na niemiecką, bo moje polskie ubezpieczenie wygasło z 26 rokiem życia (byłam ubezpieczona przez mamę). Niemieckie kasy wymagają przedstawienia ciągłości ubezpieczenia, więc może być tak, że będzie pani musiała wyrównać niepłacone lata/miesiące. Najlepiej byłoby gdyby udała się pani z synem do placówki jego kasy i wyjaśniła sytuację. Tam na pewno wskażą pani możliwe opcje.
oszczedzi pani sobie zawracania glowy synowi poniewaz tylko malzenstwa mogoa sie miedzy soba ubezpieczac i rodzice dzieci moga ubezpieczac a nie odwrotnie
do tej pory jest pani ubezpieczona prywatnie w momencie gdy przechodzi pani na emeryture nie bedzie pania stac na oplacanie ubezpieczalni prywatnej z renty,czyli urzad socjalny jest zmuszony pani pomoc, byc moze beda pani syna probowac zobowiazywac do oplat ale to musicie to panstwo tak uregulowac zeby finansowo syn byl obciazony np. kredytem. Ok. 3 millionow rencistow w niemczech dostaje pomoc socjalna plus 4,7 bezrobotnych otrzymuje pomoc wiec beda i dla pani mieli rozwiazanie pracowala pani i placila podatki i jest pani obywatelka eu , statystycznie ujmujac jest ok. 7 Millionow ludzi ktorzy sa przez panstwo utrzymywani + 8 Millionow uposledzonych zyjacych na koszt panstwa razem 15 milliono z 82 ok 20 procent spoleczenstwa korzysta z pomocy panstwa wiec i dla pani sie tez cos znajdzie
Diego, pani prywatnie jest ubezpieczona tylko w razie wypadku, nie pisała o Privatkrankenkasse, o czym zapewne myślisz. Może być problem z uzyskaniem ubezpieczenia w przypadku kiedy nie ma ciągłości składek tu czy w PL.
dzialanosc gospodarcza w Niemczech = obowiązkowe ubezpieczenie niemieckie zdrowotne od 2009 roku,,w razie braku nadpłata składek w państwowej lub druk E-104 z polski o ciągłości ubezp,,,prywatne jakos potrafia jeszcze ominąć nadpłate..

zasilek socjalny..dla ludzi z pozwoleniem na prace

Einen Anspruch auf Arbeitslosengeld II haben:
- Arbeitslose, sofern sie erwerbsfähig sind
- Arbeitnehmer (wenn sie weniger verdienen, als die Leistungen nach dem SGB II ausmachen würden)
- Selbständige
- Personen, die sich in einen Umschulung befinden
- Personen, die eine Maßnahme der Arbeitsförderung durchführen
- Ausländer mit Arbeitserlaubnis (oder bei denen die Voraussetzung für die Erteilung einer Arbeitserlaubnis vorliegen)
- erwerbsgeminderte Personen, soweit sie mehr als 3 Stunden arbeiten können

und

bedürftig sind.
zeby moc starac sie rente emeryture najpierw trzeba cos wplacic do panstwa..skladki przez jakis okres lat.. .czy sie myle?
Coś mi tu ni pasuje... jak white.apple zauważyła, to mowa jest na razie o ubezpieczeniu od wypadku. Proponowałbym najpierw ustalić bardzo precyzyjnie, jakie ubezpieczenia emerytalne ma nasza 65-cio latka. Przecież, jako "prywaciarz" wcale nie musi iść na emeryturę lecz pracować do końca dni swoich. Odpowiedzi forumowców są tutaj bardzo interesujące, ale na zasadzie zgaduj-zgaduli. Może kiedyś ktoś trafi?
Te historie, o których piszecie, są i owszem w porządku, ale, czy to wszystko dotyczy naszej 65-cio latki? Tak naprawdę, to nie tak bardzo wiadomo... A w Niemczech jest prawie każda sytuacja życiowa potwornie dobrze uregulowana dotyczącymi przepisami.
btw. przedsiębiorca przechodzący na socjala ma finansowo prze...ane, jako emeryt... (sorry, za wasze ewtl. skojarzenia znaczeniowe, ale tak jest).
z tego co mi wiadomo z innego forum..ta pani nie ma nic,,za wyjątkiem jakiegoś ubezpieczenia wypadkowego..
Tutaj pani to tak samo przedstawia w pierwszym poście:
- "nie mam ubezpieczenia w Polsce w ogóle"
- "w Niemczech płacę prywatne ubezpieczenie tylko wypadkowe i w razie nagłego zachorowania"
no tak tu nie wspomina o wypadkowym

http://forumprawne.org/niemcy/137137-ubezpieczenie-w-niemczech.html
Ha! Skoro tak, to ktoś sobie robi z nas tutaj jaja.
Nie ma najmniejszej reakcji na wasze wpisy, ponadto mylenie się w zeznaniach.

Ja tam bym poszedł do najdurniejszego lokalnego AOK (czy innego - to nie reklama z mojej strony!) i przedstawił moją sprawę jasno. Przecież nie ma się czego wstydzić, bo ubezpieczalnie z tego żyją. A nasza zgaduj-zgadula i tak do niczego nie prowadzi...
Pani pisze wypadkowe i od naglego zachorowania tzn. jest czesciowo ubezpiczona prywatnie wtedy gdy bedzie musiala korzystac ze szpitala w normalnej AOK musiala by placic ok.700EU miesiecznie i moze kobiety na to nie stac,w niemczech mozna sie ubezpieczyc prywatnie i panstwowo tanio i drogo a wiem to najlepiej bo dlugie lata bylam prywatnie ubezpieczona i wiem o czym mowie,czyli jezeli kobieta pojdzie na rente to musi dalej prywatnie bulic a jezeli jej na to nie bedzie satc bo renta za mala to doplaci jej panstwo,a wy powinniscie wiedziec ile kosztuje ubezpieczenie bo ja wiem ile bule miesiecznie razem z pracodawca dla techniker krankenkasse ja 374EU + moj pracodawca 170EU
Pani pisze wypadkowe i od naglego zachorowania tzn. jest czesciowo ubezpiczona prywatnie wtedy gdy bedzie musiala korzystac ze szpitala w normalnej AOK musiala by placic ok.700EU miesiecznie i moze kobiety na to nie stac,w niemczech mozna sie ubezpieczyc prywatnie i panstwowo tanio i drogo a wiem to najlepiej bo dlugie lata bylam prywatnie ubezpieczona i wiem o czym mowie,czyli jezeli kobieta pojdzie na rente to musi dalej prywatnie bulic a jezeli jej na to nie bedzie satc bo renta za mala to doplaci jej panstwo,a wy powinniscie wiedziec ile kosztuje ubezpieczenie bo ja wiem ile bule miesiecznie razem z pracodawca dla techniker krankenkasse ja 374EU + moj pracodawca 170EU
pani pisala od wypdkow a o naglym zachorowaniu to nie bo to nie wazne a od zachorowan to nie krankenkasse zuständig tylko co pewnie finanzamt albo bank a moze sasiedzi kto wie ...denerwuje mnie gledzenie takie a moze synus by pania ubezpieczy no tak jeszcze tego by brakowalo to by te kassy chorych juz dawno z torbami poszly,
ja jestem w AOK i za 4 osobowa rodzine place 144 euro miesiecznie

pozy tym znam osobe ktora pracuje w panstwowej kasie chorych..jak ta pani chce moge podac namiary na forum..gdzie ten pan pomaga,,,lecz nie wyglada to tak rozowo..praktycznie kazdy kto nie ma normalnego pelnego ubezpieczenia w Niemczech musi miec z polski Druk E-104..lub zaplacic skladki do tylu od dnia zameldowania
aha te 144 to jestem ja z dziećmi..czyli jedna osoba dorosła.z powodu dzieci składka nie rośnie w państwowej zostaje taka sama...zawsze obojętnie czy ma się 1 dziecko czy w późniejszym czasie więcej składka zostaje ta sama..a prywatne są drogie jak wiadomo..
...tę osobę to nic a nic nie obchodzi.. Wwaliła post i czeka na forsę na ubezpieczenie od nas (może ktoś jest bogaty i ma zbędne ruble?), bo ona jest dopiero od dwóch dni w Niemczech! Jakaś Neo 65-tka...
i znowu musze tlumaczy ty jestes pracownikiem a nie prywatna firma i masz brutto zarobki takie ze te ok. 9% co ty musisz placic wynosi 144EU Aok jest dla pracownikow a jak sie firmowcy ubezpieczaja to musza duzo wiecej placic bo maja duzo wyzszy brutto dochod i jako firmowcy musza 14,8 procent placic a takie informacje jedna pani drugiej pani nic nie pomoga tylko w tym wypadku jedynym normalnym i rzeczowym wyjsciem jest urzad socjalnyy i basta
diego-babo, du bst ja ein Blitz von Kitz...
ja na ten wiek to trochę lekkomyślna..no chyba ,ze ma normalne pełne ubezpieczenie jak kazdy..ale tego nie wiem jak narazie .a liczyc na syna ubezpieczenie tez troche nie w porzadku
w tym ubezpieczeniu od wypadku jestem pewna ze chodzi o zaplacenie za pobyt w szpitalu i rehabilitacje powypadkowa a nie o odszkodowania zwiazane z wypadkiem,
nie musisz tłumaczyć.od dawna wiem o tym..
denerwuje mnie taka paplanina o dupie maryni ,kobieta jest sazana na stare lata od synowej i syna byc zalezna a jak panstwo niemieckie sie nie zlituje to i tu nie bedzie ubezpieczona taka jest prawda
ona zarabia 1200 euro..co myslisz ,ze socjal moze jej jeszcze pomoze..i oplaci krankenkasse i Rentenversicherung?napewno nie..na jedna osobe przypada 359 na utrzymanie..takze pani za duzo
widocznie nie bo wyskakujesz jako pracownik z takimi informacjiami ktore tej kobiety nie dotycza
my mowimy o emeryturze a nie o jej zarobkach a emerytura to gdzies ok. 75 procent zarobkow to policz ile to wychodzi
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 33
poprzednia |