Ubezpieczenie dla rodziny bez pracy?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, pomóżcie mi w jednej sprawie. Przyjechałem do Niemiec, chce tu zaraz po 1 maja ściągnąć żone i dziecko. Meldunek mamy pewny, ale niemam pewnej pracy. Chciałem więc zapytać czy gdy tu będę z rodziną zameldowany i bez pracy czy dostane z jakiegoś urzędu ubezpieczenie zdrowotne dla mojej rodziny? Tak jak daje Polski urząd pracy bezrobotnym ubezpieczenie dla calej rodziny! Pomożcie, niemam gdzie sięgnąć pomocy. Dziękuje i pozdrawiam :)
Wojtek
ubezpieczenie oplaca sie samemu chyba ze pracujesz to czesc oplaca pracodawca..
w twoim przypadku bedzie to prywatne bo nie pracujesz ani nie pobierasz zasilku (slono zaplacisz)a jest obowiazkowe dla wszystkich mieszkajacych tu!!!inaczej kiedys nadplacisz skladki do tylu...
do tego potrzebujesz swistek na pobyt Freizügigkeitsbescheinigung dla EU obywateli,.jak wykazesz, ze posiadasz srodki na utrzymanie i ubezpieczenie zdrowotne

w sumie w polsce jest tak samo dla obywateli z innego panstwa EU..te same warunki trzeba spelnic

temat przerabiany setki razy np.tu
http://www.mypolacy.de/forum

Najlepiej wpierw znajdz stałą pracę wtedy podepniesz pod ubezpieczenie zone i dziecko ,szukaj roboty stałej, a najlepiej dziecko do przedszkola i kobieta też niech idzie do pracy,nie licz na pomoc panstwa bo w Niemczech kaszka nie leci,nie myśl że po 1 maja Niemcy będą każdego ubezpieczać i dawać jakąkolwiek pomoc,nie jesteś pewny pracy,to nie ściągaj w ogóle rodziny bo się nie wypłacisz w razie choroby,wpierw znajdź pewną pracę wtedy dopiero zabieraj rodzinę

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia