hauptschule > realschule > gymnasium

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich.

Najpierw opisze moja sytuacje w Niemczech. Tak wiec przyjechalem tutaj po pierwszym semestrze drugiej klasy gimnazjum (tak jakby 8. klasa w Niemczech). W Niemczech zostalem wyslany do 7 klasy Hauptschule. W tej szkole zostalem do 9 klasy. Potem zrobilem dosyc dobry Realschulabschluss i dostalem sie do gymnasium, w ktorym teraz jestem. Tu sie pojawia pierwszy problem. Otoz watpie czy zdam ten rok, slabo mi idzie, nie spodziewalem sie takiej przepasci pomiedzy realschule a gymnasium. Drugi problem to taki ze juz nie moge powtarzac bo mam 19 lat. Moje pytanie to co moge teraz zrobic? Zaczac Ausbildung czy tez moze do jakiejs szkoly jeszcze moge isc? Fachoberschule albo cos takiego. Co byscie mi polecili?
Fachoberschule potem mozesz studiowac bo po tej szkole masz tzw Fachabitur
a moglbys mi przyblizycz jak dziala Fachoberscule (FOS)? To znaczy czy poziom jest porównywalny do gymnasium? Czy dobrze mowie ze sie chodzi 2 dni do szkoly i 3 dni na roczne praktikum? Czy moze na odwrot?
poziom jest nizszy jak w gimnazjum a w pierwszym roku masz 2 dni nauki i 3 dni praktyki
A jak sprawa wyglada na drugim roku?
Rozumiem ze za praktyki zadnego wynagrodzenia nia ma, nie?
Umiesz trochę po niemiecku? Popatrz. To zależy w jakim landzie jesteś.
http://de.wikipedia.org/wiki/Fachoberschule
Cytat: inassq
A jak sprawa wyglada na drugim roku?
Rozumiem ze za praktyki zadnego wynagrodzenia nia ma, nie?

nie ma wynagrodzenia za praktyki drugi rok wyglada normalnie 5 dni lekcje i srednia ocen decyduje o tym czy bedziesz mial fachabi
Hej !
Chciałabym zrobić Ausbildung w Niemczech,konkretnie w Berlinie. Jestem w trakcie nauki w technikum,ale chce przerwać naukę. Czyli byłabym tylko po gimnazjum. Trzeba mieć jakiś określony wiek. Są jakieś kryteria? Proszę o jakieś informacje.
Pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie