Wyprowadzka do Niemiec

Temat przeniesiony do archwium.
witam. moja rodzina planuje przenieść sie do Niemiec. jestem w 3 klasie gimnazjum i zastanawiam sie do jakiej skzoly zostala bym przeniesiona, sa tam konkretne liceum ?
i czy bardzo zostaja zmienione przedmioty na inne, jaki mniej wiecej rozklad lekcji , przerw . czy ktos moze mi pomoc ? pozdrawiam
nie ma liceum.
odpowiednikiem Liceum jest Gymnasium -od 5 -12 klasy
tyle ze tam kazdego nie przyjmuja tylko najlepszych... sa jeszcze inne:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Realschule

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hauptschule
Gymnasium niby dla najlepszych a ja z średnia ponad 4,5 z Polski dostałam sie bez zadnych problemów. A moi koledzy, ktorzy ledwo co sie ucza tez sie dostali wiec niewiem czemu to jest takie 'dla najlepszych'.
Jeśli trfisz do Realschule to chyba jedyna taka 'inna' rzecz to to, ze lekcje trwaja 60min :)
Przedmioty sa takie same jak w Polsce ; chemia, biologia, matma, niemiecki zamiat polskiego ;p ja jestem teraz w Gymnasium na Oberstufe to mam nowe przedmioty takie jak; filozofia, pedagogia.

Ja mam każda lekcje x3/tyg.
przerwy? no co lekcje dokładnie jedna ;p
przerwy? no co lekcje dokładnie jedna ;p
:)
co do przerw jest raz w tygodniu taka długa "godzinna" przerwa miedzy lekcjami w Gymnasium,to jest dzien kiedy maja najwiecej godzin lekcyjnych.Przynajmniej tak jest u mojej corki ,slyszalam ze w innych tez
u nas po szkole podstawowej(4 klasa) dostaja uczniowie zalecenia w Niemczech do jakiej szkoly sie nadają,jezeli ktos dostal zalecona Haupt do Gymnasium go nie przyjmą,jedyne szanse maja ci ktorzy dostali zalecone Real,ale pierwszeństwo maja te dzieci z zaleceniem Gymnasium,
do jakiej szkoly dziecko trafi decyduja o tym rodzice a przerwy miedzylekcyjne sa we wszystkich szkolach 5-10 i dluga przrwa 25 minut nikt by nauczycielom nie zaplacil za siedzenie i nic nierobienie w szkole
u nas jest godzinna
dziecko zdazy do domu na obiad przyjechac i spowrotem..widocznie co land to inaczej,
zreszta ktos juz tu pisal na forum ,ze tez maja taka dluga przerwe
edytowany przez bella1365: 04 maj 2011
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa