Jaką szkołę wybrać po polskim gimnazjum.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Planujemy z rodziną wyjechać do niemiec, jednak mamy duży problem z moją szkołą. W tym roku kończę gimnazjum, język znam na poziomie podstawowym. Zależy mi na tym, aby pisać maturę(niemiecką) po ukończeniu szkoły. Z tego co słyszałam to imigranci nie mają szans na dostanie sie do Gymnasium, czy jest może jakaś inna szkoła która daje mi szansę napisania matury? Dodam, że najbardziej mnie interesują szkoły w Hamburgu. Proszę o pomoc :)
z polskim tez masz problemy. (wyjechać do niemiec)
Ze słabym niemieckim masz małe szanse, ale na Kiez zawsze robotę dostaniesz.
Masz mało czasu by się d. dobrze podszkolić, a łatwo nie będzie. Wszystko zależy od Ciebie.
Do poczytania:
http://www.hamburg.de/bsb/
PS. Nie każdy musi mieć maturę.

Bardzo przepraszam za moją pomyłkę, jednak prosiłam o pomoc, a nie głupie komentarze :))
Co do matury- zależy jakie kto ma ambicje.
Cytat: kathyyyy
Witam. Planujemy z rodziną wyjechać do niemiec, jednak mamy duży problem z moją szkołą. W tym roku kończę gimnazjum, język znam na poziomie podstawowym. Zależy mi na tym, aby pisać maturę(niemiecką) po ukończeniu szkoły. Z tego co słyszałam to imigranci nie mają szans na dostanie sie do Gymnasium, czy jest może jakaś inna szkoła która daje mi szansę napisania matury? Dodam, że najbardziej mnie interesują szkoły w Hamburgu. Proszę o pomoc :)

tak tzw. Fachoberschule po szkole haupt lub realschule musisz miec tylko realabschluss idziesz do 11 i 12 klasy ale juz o pewnym profilu i tylko w tym kierunku mozesz studiowac na tzw. Fachhochschule
Cytat: Diego1
tak tzw. Fachoberschule po szkole haupt lub realschule musisz miec tylko realabschluss idziesz do 11 i 12 klasy ale juz o pewnym profilu i tylko w tym kierunku mozesz studiowac na tzw. Fachhochschule

Dabei vergisst du, dass die Kleine kaum Deutsch kennt.
Mówiąc o podstawach, miałam na myśli 3 lata nauki, może to niewiele, ale jednak coś tam umiem :). Tamod po co komentujesz jeżeli nie chcesz pomóc? Znajdź sobie forum, na którym będziesz mógł się wyżyć. Mój wyjazd jest nieunikniony a w wyborze szkoły Twoje złośliwości mi nie pomogą.
Ich wünsche einen angnehmen Tag! :)
edytowany przez kathyyyy: 28 lis 2011
kathyyyy, chesz sobie pogaworzyć tutaj?
Cytat: kathyyyy
Ich wünsche einen angnehmen Tag! :)

An den Fehlern sieht man, dass du kaum Deutsch kennst.
Lade dir Beispiele der Abiturprüfung (die Seite habe ich dir gegeben) herunter und sieh dir das mal an.
Wir können erst dann diskutieren, wenn du weißt worauf du dich da einlässt.
Cytat: Tamod
An den Fehlern sieht man, dass du kaum Deutsch kannst.
Cytat: white-apple
Cytat: Tamod
An den Fehlern sieht man, dass du kaum Deutsch kannst.

Bierchen nach der Arbeit verursacht bei mir Schreibprobleme.
PS. Das Bierchen hat 10 % Alc.
To bardziej wygląda na dosłowne przetłumaczenie polskiego "znać język" niż na problemy z pisaniem. Ale że właśnie zaopatrzyłam się w sześciopak Flensburger Winterbock, niech Ci będzie ;)
Cytat: white-apple
To bardziej wygląda na dosłowne przetłumaczenie polskiego "znać język" niż na problemy z pisaniem. Ale że właśnie zaopatrzyłam się w sześciopak Flensburger Winterbock, niech Ci będzie ;)

Der hat ja nur 7%, wird nicht besonders hoch geschätzt: http://mail.browar.biz/forum/showthread.php?p=934949
edytowany przez Tamod: 29 lis 2011
Cytat: Tamod
Der hat ja nur 7%, wird nicht besonders hoch geschätzt: http://mail.browar.biz/forum/showthread.php?p=934949

Hauptsache mir schmeckt's! :>
Cytat: white-apple
Cytat: Tamod
Der hat ja nur 7%, wird nicht besonders hoch geschätzt: http://mail.browar.biz/forum/showthread.php?p=934949

Hauptsache mir schmeckt's! :>

Hauptsache es hat % und du kann es zusammen mit jemandem trinken und genießen :)
Jesli koniecznie chcesz napisac mature, mozesz isc do Realschule do 10kl, potem znowu ta klase powtorzyc (bo na pewno nie zaliczysz jej na takim poziomie, zeby dostac sie do Gimnazjum), nastepnie jesli uda Ci sie napisac Abschlussprüfung dobrze udac sie do Gimnazjum do 10kl i potem kontynuowac swoja nauke normalnie. Chociaz - trzy lata w 10kl., nie dla kazdego to odpowiada :).
awiater? Nie mogłeś znaleźć starszego wpisu? Nie dla każdego to odpowiada...Rozumiesz, jak ja do ciebie rozmawiam? Toż to oczywista oczywistość!
edytowany przez irkamozna: 19 gru 2011
Fakt, nie patrzylam na date, ale w sumie problem moze byc dalej aktualny.
No, fakt, każdy problem może być aktualny, jeśli potraktujemy, to, jako problem. Traktujesz ten problem, jako problem? I to aktualny? No, bo gdyby był przestarzały, to chyba byłby nieaktualny. jak sądzisz? Uważasz, że nie znajdujesz tu aktualniejszych problemów?
Jesli jednak, jakis problem potraktujemy jako nieaktualny, a jednak wbrew pozorom bedzie on akutalny, moze on zostac zbagatelizowany i wtedy znowu pojawia sie problem, nie sadzisz?
No, może on zostać po uwzględnieniu pewnych względów wbrew pozorom zbagatelizowany i na pewno pojawi się on jako problem ponownie, wykluczając pojawienie się jego jako nie-problem. W tym przypadku jesteśmy zgodni i jednej myśli, albowiem chrzanienie o dupie Maryni było zawsze bagatelizowanym problemem na każdym forum małolatów, szczylów, małży, moren dennych i pokemonów pierwszej klasy, na którym właśnie postawiliśmy naszą stopę ciesząc się z pojawienia się nowego porządkowego nazywanego awiater służącego przewodzeniu tymże osobnikom o niebezpiecznie wysokim poziome intelektualnym. Zatrważające! Nie uważasz?
Temat przeniesiony do archwium.