przeprowadzka, nowa szkola, nowe zycie, probleem

Temat przeniesiony do archwium.
Mam 14 lat, 29 czerwca ukoncze 1 gimnazjum. Od sierpnia będę mieszkać w rejonie Badenia - Wirtembergia, dokladnie okolice Stuttgartu. Boję się nowej szkoły. Umiem się dogadać po angielsku, lecz z niemieckim jest gorzej, bo umiem tylko podstawy. Nie wiem, jak mnie zaakceptują inni, jak będę się tam kształcić. Najgorsze będą pierwsze tygodnie... nie wiem czy jest tam jak w polsce, ponieważ w mojej szkole każdy zwraca uwagę na wygląd, sposób ubierania, oraz w jakiej grupie się kto trzyma. Jestem w jeden z 'popularniejszych' grup w gimnazjum i kazdy nas obgaduje i takie tam, gimnazjum to porazka :P Nie wiem w ogóle jak się tam odnajde hahah ! będę chyba stała w kącie z telefonem i pisała z przyjaciółmi 'zabierzcie mnie stąd' xd BAARDZO się boję tam iśc, nie wiem jak wyglądają lekcje, jak sobie poradze z nowym srodowiskiem. Mam okropny stres przed tym. Czy ludzie tam są milsi? Ogólnie, do jakiej szkoły bym poszła? w Polsce uczylam się przeciętnie - srednia 3.9, lecz mamy bardzo wysoki system oceniania. Bardzo proszę o pomoc! jestem z tym sama ;p
Będzie dobrze :)
Niemcy jadają polskie 14-latki na śniadanie na chlebku posmarowanym Nutellą.
Codziennie jedna cudzoziemka.
Najlepsze witaminy mają polskie dziewczyny!

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Życie, praca, nauka