studia na Viadrinie 2013 :)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!:)
Jestem tu nowa, ale zauwazylam, ze temat dotyczacy studiow na Viadrinie we Frankfurcie nad Odra byl dosyc czesto poruszany. Nie mniej jednak temat ten poruszano w poprzednich latach a ja chcialabym zapytac czy ktos z was wybiera sie na Viadrine w tym roku i jest tak samo swiezo po maturze jak ja:). Jakie macie nastroje przed rozpoczeciem studiow na tym uniwersytecie, na jakie kierunki skladacie papiery i czy ciezko jest zdac egzaminy z jezyka niemieckiego?:) zamierzam pisac egzamin jeszcze w tym roku:) mam nadzieje, ze zdam z dobrym wynikiem:)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi:)
Karolina:)
Mój nastrój jest do bani. Nikt mnie nie kocha. Siedzę sama. Chłop mnie nie już chce. Zreszą, nigdy nie chciał, żegomać... Mam największego stracha, że zochama mnie wywali z roboty. Egzaminu się nie boję, bo tam nic nie trzeba umieć, jak słyszałam. Czekam na bachelora Kulturwissenschaften. To najłatwiejsze. Na pewno jakoś to pójdzie. Akademik biorę po niemieckiej stronie, bo znacznie tańszy od polskiego.
Liczylam na inne odpowiedzi ale skoro juz to napisalas w moim poscie... Co do testu to sie nie zgodze bo DSH Prufung lub wlasnie DaF nie naleza do egzaminow do ktorych podchodzi sie od tak... Do DSH ludzie przygotowuja sie solidnie co najmniej pol roku i to uczeszczajac na specjalne wyklady organizowane na niemieckich uniwersytetach wiec nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze tam nic nie trzeba umiec, poniewaz umiec tam trzeba naprawde duzo i egzaminy te zdaja nawet ludzie z doktoratami... DaF jest nieco latwiejszy i jest organizowany czesciej co noe oznacza ze tez mozna soboe zdac go od tak... Jesli ktos powaznie podchodzi do swoich studiow i dalszej przyszlosci to raczej niestety nie moze do tego podejsc od tak... ,,a nie mam co robic to zdam za tydzien dsh Prufung, co tam..." to jakis absurd. A poza tym nie pytalam nikogo o sprawy prywatne:) to mnie zupelnie nie interesuje:). Mam nadzieje ze wypowiedza sie jeszcze jacys inni uzytkownicy:). Ale mimo wszystko dzieki za odp.
a nie wiesz, czy jak ma się GDS to trzeba to zdawać?
Cytat: Karolina14794
chcialabym zapytac
czy ktos z was wybiera sie na Viadrine ...
Jakie macie nastroje
na jakie kierunki skladacie papiery i
czy ciezko jest zdac egzaminy z jezyka niemieckiego?
A, to? Co to były za pytania?
Ja je tu wciepłam, sieroto?
Kurde, odpowiesz na każde wyczerpująco, to i tak się nie podoba.

btw1.
twoje DSG, DaF, czy, jak one zwiesz, trzaskam bez przerywania snu po praktyce u zochamy.

btw2.
No, Mr_T wypowiedz się też, bo ona nas zajeździ...
edytowany przez irkamozna: 07 cze 2013
Irkamozna, jestes tak chamska, ze brak slow. Rzadko spotyka sie tak niekulturalnych ludzi jak Ty, nazywanie kogos sierota, gdy sie nie zna osoby jest co najmniej nie na miejscu. Zachowujesz sie jak jakas rozwydrzona nastolatka, ktora dorwala sie do komputera i wypowiada sie na wszystkich forach nie na temat. Widzialam twoje wpisy na innych forach i az brak slow... Kazdy normalny czlowiek powie Ci ze jestes jakas pomylona... Sorry ale nie zycze sobie zebys sie wiecej wypowiadala w moim watku. Wole popisac z innimi uzytkownikami, bardziej wartosciowymi niz ktos taki jak ty...
Hm, szczerze mowiac nie jestem do konca pewna, ale na stronie uczelni na ktora chcesz sie dostac powinna byc zakladka odnosnie dokumentow, ktore nalezy posiadac jesli chce sie na niej studiowac:). Na Viadrine chyba wystarczy GDS:) mozesz sie jeszcze upewnic i wejsc na ich strone, tam wszystko jest:). Czyli tez wybierasz sie na Viadrine?:) na jaki kierunek jesli mozna wiedziec?:)
Cytat: Karolina14794
Irkamozna, jestes tak chamska, ze brak slow. Rzadko spotyka sie tak niekulturalnych ludzi jak Ty, nazywanie kogos sierota, gdy sie nie zna osoby jest co najmniej nie na miejscu. Zachowujesz sie jak jakas rozwydrzona nastolatka, ktora dorwala sie do komputera i wypowiada sie na wszystkich forach nie na temat. Widzialam twoje wpisy na innych forach i az brak slow... Kazdy normalny czlowiek powie Ci ze jestes jakas pomylona... Sorry ale nie zycze sobie zebys sie wiecej wypowiadala w moim watku. Wole popisac z innimi uzytkownikami, bardziej wartosciowymi niz ktos taki jak ty...
Co ci się nie podoba w moje odpowiedzi?
To, że piszę o moich nastrojach, gdy się sama o nie pytasz, bździągwo?
Sama jesteś chamska, sieroto!
Sama jesteś pomylona.
Sama się zachowujesz, jak rozwydrzona nastolatka.
Co ty sobie życzysz, to sobie możesz w torbiel wsadzić.
Rozpieszczona marmolado!

btw. Na innych forach się nigdzie nie udzielałam, nie udzielam i nie mam takiego zamiaru, sieroto.
Nie bede sie znizac do twojego poziomu, wypad stad. Naucz sie lepiej polskiego dziecino, nie chce cie tu wiecej widziec. Wypowiadasz sie jakbys wyszla z buszu...
Cytat: Karolina14794
Na Viadrine chyba wystarczy GDS:) mozesz sie jeszcze upewnic i wejsc na ich strone, tam wszystko jest:)

A czy ty w ogóle wiesz co to GDS???
Byłaś w ogóle na dzwiach otwartych? Wiesz co tam można studiować?
Pewnie jak większość bab na studia pójdziesz, by chłopa szukać.

Cytat: irkamozna
No, Mr_T wypowiedz się też, bo ona nas zajeździ...

takie właśnie lubię ;]
Mr_T wiem co to GDS, a chlopaka mam juz od 4 lat. Nie wiem czy wiesz co to sa studia, ale ludzie idac tam chca sie wyksztalcic a potem pracowac... Poza tym ja mowie o studiach prawniczych, ktore wiaza sie z prestizem i na ktore nie jest latwo sie dostac... Tam dostaja sie tylko najlepsi, a nie osoby szukajace chlopaka czy dziewczyny... To ze dla ciebie studia= poznawanie dziewczyn to juz twoj problem.
A, skąd Mr_T ma wiedzieć o studiach? he?

Mr_T:
mit dem Wienerle ist nicht zu weit geschossen (Freund seit 4 Jahren = voll ausgeleiert)
Cytat: Karolina14794
Mr_T wiem co to GDS

no to już coś

Cytat: Karolina14794
a chlopaka mam juz od 4 lat.

już mu współczuję

Cytat: Karolina14794
Poza tym ja mowie o studiach prawniczych, ktore wiaza sie z prestizem i na ktore nie jest latwo sie dostac...

ja wiem co to u nich są studia prawnicze, a o prestiżu na początku zapomnij, bo wkuwania jest na kilka lat, tylko czy chcesz iść na prawo niemieckie, czy polsko-niemieckie, bo na razie tylko coś chcesz

Cytat: Karolina14794
To ze dla ciebie studia= poznawanie dziewczyn to juz twoj problem.

z tym problemów nie mam (nawet nie wiesz jakie możliwości daje czarne BMW)
Cytat: Karolina14794
Poza tym ja mowie o studiach prawniczych, ktore wiaza sie z prestizem i na ktore nie jest latwo sie dostac... i co z tego, jak ty Niemca wogle nie znasz? Szastasz magmą słowotwórczą i prawniczymi i prestiżami. Bez języka - nie ma prestiżu, jest prodiż. Tam dostaja sie tylko najlepsi, ... Dein Wort in Gottes Ohr!
edytowany przez irkamozna: 08 cze 2013
Cytat: irkamozna
Cytat: Karolina14794
Poza tym ja mowie o studiach prawniczych, ktore wiaza sie z prestizem i na ktore nie jest latwo sie dostac... i co z tego, jak ty Niemca wogle nie znasz? Szastasz magmą słowotwórczą i prawniczymi i prestiżami. Bez języka - nie ma prestiżu, jest prodiż. Tam dostaja sie tylko najlepsi, ... Dein Wort in Gottes Ohr!

najlepsi przecież nie idą na Viadrinę
o, kurde, znowu napisałam bzdur...
(Teraz się okaże, że Lolcia pisze tak "ogólnie" o prawniczych, bo miała coś zupełnie innego na myśli.
Myślenie ma przyszłość - a, więc, otem potem.)
edytowany przez irkamozna: 08 cze 2013
Wybieram prawo niemieckie, poniewaz chce mieszkac na stale w Niemczech. I nie odzywaj na temat mojej znajomosci niemieckiego bo z niemieckiego jestem olimpijka. Wygralam wszystkie etapy na kazdym szczeblu i jestem najlepsza w calej Polsce z liceum. Poza tym chyba nikt nie jest na tyle glupi zeby wybierac studia w Niemczech i nie umiec niemieckiego, no ale to jest wlasnie twoje myslenie. A to bmw to wiesz gdzie sobie mozesz wsadzic... Typowy wiesniak, w glowie pustka wiec podrywa laski na bmw... Powiem ci ze to troche kiepski pomysl, bo w dzisiejszych czasach takie bmw a nawet jeszcze lepszy samochod ma prawie kazdy mezczyzna, do tego z wyksztalceniem. A patrzac na twoj styl wypowiedzi i na to ze siedzisz na tym forum i wypisujesz takie glupoty to sądzę, ze go nie posiadasz wiesniaku... Madry mezczyzna dba o klase a nie siedzi na forum i wypisuje durne wiadomosci. Lepiej skoncz studia i podejmij gdzies prace a nie siedz na garnuszku u matki i podrywaj na to swoje czarne bmw puste laski... Bo niestety tylko takie durne i niewartosciowe dziewczyny moga zachwycac sie bmw... Bo ktos madry patrzy najpierw na czlowieka, a nie na samochod... Ale moze kiedys to zrozumiesz... Na razie sloma ci wystaje z butow....
edytowany przez Karolina14794: 09 cze 2013
Olim- PIJKA!

Znowu oplulam sobie monitor. Szkoda Gerstensaft...
Cytat: Karolina14794
Wybieram prawo niemieckie, poniewaz chce mieszkac na stale w Niemczech. I nie odzywaj na temat mojej znajomosci niemieckiego bo z niemieckiego jestem olimpijka. Wygralam wszystkie etapy na kazdym szczeblu i jestem najlepsza w calej Polsce z liceum. Poza tym chyba nikt nie jest na tyle glupi zeby wybierac studia w Niemczech i nie umiec niemieckiego, no ale to jest wlasnie twoje myslenie. A to bmw to wiesz gdzie sobie mozesz wsadzic... Typowy wiesniak, w glowie pustka wiec podrywa laski na bmw... Powiem ci ze to troche kiepski pomysl, bo w dzisiejszych czasach takie bmw a nawet jeszcze lepszy samochod ma prawie kazdy mezczyzna, do tego z wyksztalceniem. A patrzac na twoj styl wypowiedzi i na to ze siedzisz na tym forum i wypisujesz takie glupoty to sądzę, ze go nie posiadasz wiesniaku... Madry mezczyzna dba o klase a nie siedzi na forum i wypisuje durne wiadomosci. Lepiej skoncz studia i podejmij gdzies prace a nie siedz na garnuszku u matki i podrywaj na to swoje czarne bmw puste laski... Bo niestety tylko takie durne i niewartosciowe dziewczyny moga zachwycac sie bmw... Bo ktos madry patrzy najpierw na czlowieka, a nie na samochod... Ale moze kiedys to zrozumiesz... Na razie sloma ci wystaje z butow....

czyżby Pani Klucznik z Częstochowy? (najlepsza, czy jedna z 16 osób?, a może druga?)
Cytat: Karolina14794
durne i niewartosciowe dziewczyny moga zachwycac sie bmw
takie są najlepsze
Cytat: Karolina14794
Madry mezczyzna dba o klase
tok rozumowania typowej materialistki, nie rozwój osobisty, obycie, wychowanie, tylko kasa, kasa, kasa
i obrażanie forumowiczów od wieśniaków!!!
Skończysz studia i popracujesz kilka latek, to wtedy możemy porozmawiać (tzn. ja ci bedę zlecał robotę, a ty będziesz majtkami trzęsła, żebym cię tylko nie zwolnił).
edytowany przez Mr_T: 09 cze 2013
Znalazłem twoje zdjecie i pożałowałem, że zjadłem obiad.
Po pierwsze nie mam na nazwisko klucznik a po drugie nie jestem z czestochowy gnoju. Chyba widziales zdj kogos innego. Jak chcesz sobie popisac ze swoja przyjacioleczka, ktora tez sie tu zaczela wczesniej wypowiadac to won stad i zalozcie sobie wlasny post i tam piszcie sobie ile tylko chcecie, jesli umiesz czytac to spojrz co napisalam na samej gorze, pytalam o studia w Niemczech i nie mam ochoty zebys sie tu wypowiadal, jesli nie masz nic wiecej do napisania jesli chodzi o Viadrine to nie odzywaj sie tu juz. Az zal patrzec jakie wy rzeczy wypisujecie w innych postach. Widac, ze nie macie w domu zadnej akceptacji i nikt wam nie poswieca uwagi, dlatego chcecie ją na sobie skupic w Internecie... Troche kiepski pomysl i malo ambitny. Na dodatek jeszcze nie ma na czym tej uwagi skupiac, bo na przezwiskach ktorymi wkolo na forach obsypujecie ludzi to na pewno nie... A co do twojej wypowiedzi o materializmie to przeczytaj jeszcze raz, dokladniej... Napisalam ,,klase" a nie kase... To dwie bardzo rozne rzeczy. Ktos kto ma klase nie szczyci sie swoim starym, czarnym bmw... Tylko ma wyksztalcenie, jest madry i kulturalny, czego tobie brakuje...
raportowane, i na tym kończy się twój pobyt na forum
No i ucieszyles sie? Donosicielu? Ciebie powinni usunac z forum... Ciekawe ktory to juz twoj nick...
Mówiłam, że walec lubi te debile.
edytowany przez irkamozna: 09 cze 2013
Ale zadyma!
Dobrze, że nie mam kasy, czarnego BMW i słomy w butach.
Za to jestem mądry, kulturalny i życzliwy.
In der Not schläft der Teufel mit seiner Frau...
Uwaga!
Walec przyszedl i wyruwnóje.
edytowany przez irkamozna: 09 cze 2013
Cytat: Karolina14794
No i ucieszyles sie? Donosicielu? Ciebie powinni usunac z forum... Ciekawe ktory to juz twoj nick...

więc przyszła papugo uświadomię cię, bo jeszcze jesteś małe naiwne dziecko
ciekawe jak by to było gdybyś została skazana na drodze karnej prawomocnym wyrokiem z art. 216 §2 Kk z uwagi na powyższe wpisy
o studiach prawniczych mogłabyś zapomnieć :)
także pilnuj się mała (i nie oszukujmy się, pewnie jeszcze nie raz zabłyśniesz ynteligencjom i klasom)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie