Nauka zawodu [Kształcenie Dualne]

Temat przeniesiony do archwium.
Witam.

Orientuje się ktoś z was na tematy dotyczące programów kształcenia zawodowego w systemie dualnym w Niemczech? Jakieś linki, szkoły gdzie można aplikować, jakiś program UE dla auslanderów dotyczące kształcenia dualnego itp.. (Mam 27lat, wykształcenie średnie ogólne, znam j.niemiemiecki mniej więcej na poziomie B1)
Za wszelkie Informacje na ten temat będę wdzięczny.

pzdr.
Nie ma systemu, nie ma linków, nie ma programów, nie ma internetu, nie ma auslanderów. Są tylko Aussengeländer!
@niuniel, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się po prostu nie udzielaj.
@tyskaczpl, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się po prostu nie udzielaj.
Cytat: tyskaczpl
@niuniel, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się po prostu nie udzielaj.

jesteś za stary, system dualny jest dla uczniów, a nie panów w rurkach
Cytat: MysteryMan
jesteś za stary, system dualny jest dla uczniów, a nie panów w rurkach

Wiem że od tego roku jest nabór ludzi w wieku 18-35, można w necie znaleźć tego typu ogłoszenia...
Z tym że ja nie chce tego załatwiać przez polskie agencyjki, tu trzeba uderzyć u źródła...
Rurek nie nosze, to roczniki 95'+ są coraz bardziej spedalone, a nie stara gwardia...
edytowany przez tyskaczpl: 25 lut 2014
uderzaj!
Do odważnych świat należy!
Skoro wiesz, że...
Cytat: tyskaczpl
@niuniel, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się po prostu nie udzielaj.
Ot, i polazł na MP. Dzielny wojak!
Cytat: tyskaczpl
Rurek nie nosze, to roczniki 95'+ są coraz bardziej spedalone, a nie stara gwardia...

1. nie stara gwardia, tylko banda osesków
2. system dualny to sytem kształcenia w szkołach zawodowych, więc szukasz pod hasłami Berufsschule, a najszybciej skierować pytanie do IHK
Cytat: niuniel
@tyskaczpl, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się po prostu nie udzielaj.

blue_bell 1360 postów Napisano wczoraj, 21:09
skoro znasz niemiecki na poziomie b1 to chyba nie problem wpisac w google 'duale ausbildung +miasto, w ktorym mieszkasz '
skad mamy wiedziec jakie szkoly, gdzie/? nie piszesz co ciebie intreresuje i gdzie mieszkasz, a bez tego ani rusz.
andr-opole 14977 postów Napisano wczoraj, 21:17
"Duale Ausbildung" znaczy, ze nie aplikujesz w szkole, lecz w firmie, gdzie bedziesz uczyl sie praktcznie na stolku, ktöry pözniej möglbys objäc. Ksztalcenie odbywa sie pöl na pöl w firmie i w szkole, wybranej i oplacanej przez firme. Uczen otrzymuje skromnä pensje, ktöra co roku wzrosnie.

No, to teraz wiesz wszystko, c'nie?G.. wiedzieli i g.. wpisali...
Napisz mi na priv swojego e-mail . ja od sierpnia zaczynam ;)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa