Mandat

Temat przeniesiony do archwium.
Witam mój mąż dostał pismo z Niemiec proszę o pomoc w zrozumieniu

In dem oben genannten Verfahren habe ich mit Verfügung vom ... folgende Entscheidung getroffen:
Das Ermittlungsverfahren wird gemäß "paragraf" 170 OWIG zur Verfolgung der Ordnungswidrigkeit (en) an die Verwaltungsbehorde abgegeben.
Nie "dostał pismo z Niemiec", lecz w Niemczech miał wypadek i go dupnęli, a teraz wyjaśniają.
Nie miał wypadku tylko Niemiec oskarżył go ze zajechał mu drogę mimo że nie dawał żadnych sygnałów świetlnych ani dźwiękowych wiec skoro nic nie widział to pojechał dalej dodam że na samochodzie tez nie ma żadnych śladów. Nie znam Niemieckiego a w weekend biura tłumaczeń są zamknięte wiec poprosiłam o pomoc co w piśmie jest zawarte
Przecież piszę, że wyjaśniają. Spytaj męża, co wyjaśniają.
Wyjaśnią czy faktycznie mu zajechał drogę ale nie mają żadnych dowodów tylko zeznania Niemca. Czyli musimy czekać na kolejne pisma. Bibe dziękuję za pomoc
PS. W temacie napisałam ze to mandat a w opisie użyłam słowa "pismo" bo moim zdaniem to jeszcze nie mandat
o czekaniu nic tu nie pisze
No skoro wyjaśniają to chyba kiedyś zakończą dochodzenie i będzie mandat. Myślisz inaczej?
Co i, jak ja myślę - nie ma znaczenia.
Jednak, jeśli to pierwsze pismo, to jest to conajmniej bardzo dziwne.
Temat przeniesiony do archwium.