ZAMIESZKAC W NIEMCZECH

Temat przeniesiony do archwium.
Witam
Jezeli ktos poswieci chwile ze swojego czasu zeby mi pomoc bede bardzo wdzieczny:)
Chcialbym w najblizszym czasie(po otrzymaniu niemieckiego obywatelstwa)przeprowadzic sie do BRD.Poprosze kogos kto byl kiedys w podobnej sytuacji do mojej o wyjasnienie...Nie moge liczyc na niczyja pomoc.Gdzie powinienem sie zglosic na poczatku ,co zrobic?Jakie mam prawa, na jaka pomoc moge liczyc od odpowiednich niemieckich instytucji?
Pozdrawiam
Naprawde nikt nie jest w stanie mi pomoc???
Prosze bardzo o wyjasnienie mi kilku nurtujacych mnie...
Bede bardzo wdzieczny;)
Pozdrawiam
konkrety, konkrety;-)
Ciesze sie kropeczka...:))
Czy moge liczyc na kurs jezykowy?
Czy jest mozliwosc znalezienia pracy ze slaba znajomoscia jezyka?
Jakie sa koszta wynajecia jednopokojowego mieszkanka?
Gdyby nie udalo mi sie znalesc pracy w moim zawodzie czy moge liczyc na pomoc socjalna?
Bede mial jeszcze kilka pytan...
Pozdrawiam
http://www.bund.de/nn_176648/DE/BuB/A-Z/A-wie-Ausbildung/Aussiedler/Aussiedler-knoten.html__nnn=true


Das Akademikerprogramm der Otto Benecke Stiftung e.V.

Das Akademikerprogramm (AKP) der Otto Benecke Stiftung e.V. fördert akademische Spätaussiedlerinnen und Spätaussiedler, sowie Personen, die eine Niederlassungserlaubnis gem. §23 (2) AufenthG erhalten haben und Asylberechtigte, die älter als 30 und jünger als 50 Jahre sind.
Das AKP arbeitet im Auftrag und mit Mitteln des Bundesministeriums für Bildung und Forschung (BMBF) und des Europäischen Sozialfonds (ESF).
Koszty mieszkania nawet w duzych miastach nie roznia sie bardzo od polskich nawet w Berlinie znalazlam kawalerke od 170 euro do 370 roznie
co jest drogie w niemczech to napewno woda gdzie rachunek moze wyniesc cie sporo kasy (jesli lubisz czeste kapiele )to tyle jak narazie
papa
pomoc socjalna jest naprawde nie duza w niemczech nie wyzyjesz na socjalu 300 euro zalezy .A co do pracy pewnie ja znajdziesz ale nie zarobisz wiecej niz 800 euro
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa