Impotent w sprawach językowych prosi o pomoc :)

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Mam zadanie na jutro i będę bardzo wdzięczny za wszelką okazaną pomoc. Mam napisać krótką historyjkę, której podsumowaniem będzie przysłowie "Über den Geschmack lässt sich nicht streiten" (o gustach się nie dyskutuje). A że z niemieckim u mnie krucho, to proszę (nie, błagam!) was o pomoc :)

Lubię muzykę klasyczną, szczególnie Mozarta. Podczas wakacji poznałem interesującą dziewczynę. Bardzo ucieszyłem się, gdy okazało się, że moja nowa znajoma również lubi ten typ muzyki. Gdy zapytałem ją o jej ulubionego kompozytora muzyki klasycznej okazało się, że jest nim... Piotr Rubik. No cóż, o gustach się nie dyskutuje.


Tłumaczenie nie musi być wierne, byle sens był zachowany :)
W jęz. niemieckim są dwa różne przysłowie: 1. Über Geschmack lässt sich streiten. 2. (Die) Geschmäcker sind verschieden. Moim zdaniem chodzi tu rzeczywiście o wersję nr 2, ale bez "nicht".

Ich mag klassische Musik, besonders Mozart. Während der Ferien lernte ich ein interessantes Mädchen kennen. Ich freute mich sehr, als sich herausstellte, dass meine neue Bekannte ebenfalls diese Musikrichtung mag. Als ich sie dann nach ihrem Lieblingskomponist fragte, sagte sie, es ist... Piotr Rubik. Na ja, über Geschmack lässt sich streiten.

Pozdrawiam
Krysia
Klassische Musik ist mein Leben, ganz besonders Mozart. Als ich einmal in Urlaub war, lernte ich eine wundervolle junge Dame kennen. Begeistert erfuhr ich, dass auch sie Musik liebte. Doch, was war ihr bevorzugter Komponist? Piotr Rubik. Nun ja, über Geschmack lässt sich trefflich streiten.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie