tłumaczenie..

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

chciałabym o pomoc w przetłumaczeniu tekstu z polskiego na niemiecki. niemiecki mam od września a tekst jest mi pilnie potrzebny bo muszę sie go nauczyć.. xP oto i on.:Adwentu jest czasem przygotowania sie do Świąt Bożego Narodzenia. Zaczyna się w czwartą niedzielę przed Bożym Narodzeniem i kończy 25 grudnia. Jest to czas pełen radości oczekiwania i napięcia. W czasie adwentu ulice miejskie
są jasno oświetlone. Także mieszkania są w tym czasie świątecznie ozdabiane. Jednym ze szczególnych zwyczajów są wieńce adwentowe. Zwyczaj umieszczania w domu zielonego wieńca z czterema świeczkami zrodził się we wschodnich Niemczech. Wykonuje się go z gałązek szlachetnych drzew iglastych lub z liści laurowych czy mahoniowych. Wieńce adwentowe możemy już nabyć w sklepach, lepiej jednak będzie, gdy wykonamy je sami. Wykonanie jest bardzo proste. Na kole drucianym o średnicy 20-40 cm przymocowujemy zielone gałązki lub liście, a następnie umieszczamy w tak wykonanym wieńcu cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentowe, które najczęściej są koloru szat liturgicznych poszczególnych niedziel, tzn. trzy koloru fioletowego i jedna koloru różowego. świece mogą być również koloru czerwonego lub innego wyrażającego radość oczekiwania. Palą się one w czasie modlitwy rodziny oraz podczas wspólnych posiłków i spotkań.

prosiłabym o jak najszybsza odpowiedź.. ;)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie