opowiadanie

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Cześć
Byłabym bardzo wdzięczna jeśli pomożecie mi przetłumaczyć opowiadanie w Perfekcie , nasza lektorka nie potrafi niczego i nikogo nauczyć więc proszę , bo nie mam pojęcia o gramatyce , a może ktoś z was ma coś gotowego np. pracuje w szkole
oto moje:
Razem z przyjaciółmi długo czekaliśmy by w końcu wybrać się do Grecji.
Postanowiliśmy wyjechać pod koniec sierpnia , wybraliśmy piękną grecką wyspę , kupiliśmy bilety , spakowaliśmy walizki i z radością pojechaliśmy na lotnisko. Okazało się jednak że , nas samolot wyleci z opóźnieniem , nie zmartwiło nas to , bo ciągle myśleliśmy tylko o naszej podróży .
Wkrótce siedzieliśmy już na pokładzie samolotu szczęśliwi i uśmiechnięci, nie mogąc doczekać się na błękitne morze i kąpiele w słońcu.
Na miejsce dotarliśmy wieczorem , czekając z niecierpliwością na bagaże okazało się, że jednego z nich brakuje. By wyjaśnić sprawę spędziliśmy 3 godziny na lotnisku ,zmartwiliśmy się trochę że kłopoty już się zaczeły ale okazało się w końcu, że zgłosiła się para , która miała jeden z naszych bagaży a który wyglądał tak samo jak nasz. Wszystko dobrze się skończyło , pomyśleliśmy Ale czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka .
Z lotniska pojechaliśmy do miasta , było piękne , po jednej stronie otaczało go górskie pasmo po drugiej morze , od którego powiewał ciepły i przyjemny wiatr. Problemy zaczĘły się gdy zorientowaliśmy się, że przecież musimy gdzieś spędzić noc, nikt nie pamiętał , że oprócz biletów, bagażu , trzeba jeszcze zarezerwować hotel.
Była późna wieczorowa pora , tłumy turystów i brak wolnych miejsc.
Po kilku nieudanych próbach znalezienia wolnych pokoi , nie chcąc tracić czasu poszliśmy na plażę , była piękna noc , rozpaliliśmy ognisko i okazało się że nie tylko my spędzimy dzisiejsza noc na plaży .Wieczór w gronie nowych znajomych , którzy również byli z Polski był bardzo miły . Spędziliśmy więc całą noc w towarzystwie nowych przyjaciół , żartując i bawiąc się do rana .
Zusammen,mit meinen Freunden haben wir lange darauf gewartet,endlich nach Grichenland verreisen zu können.
Wir haben uns vogenommen ende August dorthin zu fahren/zu fligen,wir haben uns eine wunderschöne grichische Insel ausgewählt.
Wir haben die Flugtickets gekauft, unsere Koffer gepackt und mit riesen Freude auf den Weg zum Flughafen gemacht.
Es hat sich herausgestellt, dass unsere Maschine mit Verspätung abfligen wird. Das hat uns aber nicht gekümmert,da wir nur noch gut gelaunt an unsere
Reise gedacht haben.Bald haben wir schon in Flugzeug gesessen, glücklich und lachend haben wir das blaue Meer und Sonnenbad kaum erwarten können.
Vor Ort sind wir abends angekommen,bei der Gepäck- Ausgabe haben wir festgestellt,dass einer unseren Koffer fehlt. Um die Sache zu klären haben wir am Flughafen
3 Stunden verbracht.Es hat uns schon Sorgen bereitet,dass die Ärger schon angefangen haben. Letztendlich hat sich ein Paar gemeldet,die irrtümlich einen unseren Koffer
für eigenen genommem hat,da sie kaum zu unterscheiden waren. Es ist Alles gut ausgegangen,haben wir gedacht,aber da hat schon die nächste Überraschung auf uns gewartet...
Von Flughafen sind wir in die Stadt gefahren,es war sehr schön.Die Stadt war von einer Seite von Bergen und der anderer von Meer umgeben und wir haben eine warme, angenehme Briese gespürt.
Die Probleme haben angefangen,als uns klar geworden ist,dass wir doch eine Übernachtung brauchen. Keiner von uns hat daran gedacht,außer Flugtickets noch eine Reservierung im Hotel zu machen!
Es war schon spät abends,überall viele Touristen und keine freien Zimmer mehr. Nach einigen ungelungenen/fehlgeschlagennen Proben doch noch
ein freies Zimmer zu finden, um keine Zeit mehr zu verlieren, haben wir uns entschieden zum Srand zu gehen.Die Nacht war wunderschön,
wir haben einen Feuerlager gemacht und es ist uns klar geworden,dass anscheinend nicht nur wir alleine die heutige Nacht am Strand verbringen werden.
Der Abend, in begleitung von neu kennengelernten Leuten,die ebenfalls aus Polen gekommen sind, war sehr angenehm. Die restliche Nacht haben wir also mit unseren
neuen Freunden,auf vielen lustigen Spielen und mit viel Spaß bis zur früh morgens Stunden verbracht.
Dziękuje Ci bardzo , podziwiam że umiesz niemiecki tak dobrze też bym chciała, dzięki wielkie jeszcze raz
to ja dziekuje za uznanie ;))... ale pare bledów moglo sie tu jeszcze wkrasc.
dobrze aby tu ktos jeszcze wpadl i sprawdzil,a jesli nie to dwóji w kazdym razie nie dostaniesz ;DDD
troszkę przesadziłam z tym opowiadaniem ale już skróciłam trochę , jestem na 3 roku studiów więc 2 raczej nie dostanę , błędy w końcu są dopuszczalne , dziękuje ci bardzo

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie