Bardzo potrzebna pomoc - pilna język medyczny niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Witam ! Bardzo potrzebuję na już przetłumaczyć tekst - historię choroby dziecka, potrzebną dla lekarza w Austrii. Prosze o przetłumaczenie:

Choroba mojej córki Dagmary zaczęła się, gdy przebywała ona na obozie sportowym, trenując siatkówkę. Podczas z jednego z treningów doznała urazu kręgosłupa. Trener grupy zignorował dolegliwości córki, nie wzywając pomocy lekarskiej. Po powrocie do domu stan zdrowia córki pogorszył się: straciła czucie w prawej nodze, odczuwała silne dolegliwości bólowe. Dnia 16.08.2009 roku trafiła na oddział chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w XXXXX. Po badaniu neurologicznym została przeniesiona na oddział pediatryczny, gdzie został wykonany rezonans magnetyczny, z którego wynikało, że cierpi ona na wielopoziomową dyskopatię z patologiami neurologicznymi. Zalecono rehabilitację. Dnia 26.09.2009 r. została przyjęta do Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym w XXXXX, gdzie przebywała do 9.10.2009r. Zastosowano rehabilitację wyciągiem. Po dwóch tygodniach została przyjęta do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w XXXXXX, gdzie przebywała 6 tygodni. Dnia 16.01.2010 r. wykonany został zabieg nukleoplastyki laserowej dysku L3-L4, L4-L5 w XXXXXX. Po wykonanym zabiegu córka doznała skoliozy. Po 3 miesiącach rekonwalescencji pojawiły sie guzy w odcinku lędźwiowym, które powodowały znaczne dolegliwości bólowe i drętwienie nóg. W diagnostyce RTG guzy są niewidoczne, lecz wyczuwalne i widocznie w badaniach USG. Po licznych konsultacjach z wieloma specjalistami w dziedzinach chirurgii dziecięcej, neurochirurgii i onkologii żaden ze specjalistów nie chciał się podjąć leczenia córki, odsyłając mnie do innych specjalistów. W wyniku długiej drogi: licznych konsultacjach i szerokiej diagnostyce, jedynym specjalistą, który zechciał podjąć się leczenia mojej córki był dr XXXX - specjalista chirurgii onkologicznej, który wykonał na niej zabieg usunięcia guzów. Po badaniach histopatologicznych okazało się, że guzy nie mają charakteru złośliwego: stwierdzono, iż jest to nowotwór tkanki miękkiej. Po trzech tygodniach jednak guzy odnowiły się, a dolegliwości bólowe i stan zdrowia córki pogorszył się do tego stopnia, iż nawet silne leki przeciwbólowe nie zmniejszają jej bólu. Stan fizyczny córki, jej sprawność fizyczna i ruchowość jest bardzo ograniczona.
Dlaczego przychodzisz z tym do nas tutaj?
Proszę cię z całego serca, mów prawdę.
już dziekuję :) przetłumaczyłem sobie sam, a przychodzę z tym tutaj, gdyż potrzebowałem natychmiastowej pomocy :)
temat do zamknięcia.
aha...

 »

Pomoc językowa