Parę słów o sobie, swojej rodzinie ; pogoda, pory roku

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

musiałam wybrać lektorat z niemieckiego na studiach i niestety sobie nie radzę. Teksty po 8-10 zdań. Poziom bardzo podstawowy. Będę wdzięczna za pomoc ;)

Opowiedz coś o sobie. Opowiedz coś o swojej rodzinie. Opisz cztery pory roku. Opisz wakacyjną pogodę.

Można puścić wodze fantazji, ale jak nie to parę faktów które się przydadzą: mam 20 lat, mam na imię Ewa, mieszkam w Gdańsku, studiuję filologię rosyjską, pracuję jako niania, mieszkam z siostrą, rodzice mieszkają w mieście rodzinnym, mama pracuje w banku, a tato na stacji benzynowej, siostra studiuje psychologię, jest starsza o 3 lata, mam kota, który ma 7 miesięcy, lubię śpiewać, czytać rosyjską poezję etc.... można wymyślać :D
teraz to jeszcze "ievadoll" na niebiewsko. Oj, leniuszek totalny, leniuszek! Dziecko wpuscili na studia?
nie rozumiem? skąd takie złośliwości? temat dodany chyba w dobrej kolumnie, dla, jak to nazwałaś "leniuszków". Podbijam, nadal proszę o pomoc.