pomoc nie rozumiem wyjaśnijcie mi to

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Nierozumiem odmiane przez mianownik i celownik nie rozumiem tego prosze wytłumaczcie mi to .......
odmianę czego konkretnie?
Possivpronomen in Dativ nie rozumiem ogólnie....... ja k sie odmienia....
Jeśli chodzi o rodzajniki to napiszę na przykładzie rodzajnika nieokreślonego, rodzaj męski

N. ein
D. einem
Nominativ (wer?was?)
Das ist (wer?was?) ein Kind. To jest (kto?co?) dziecko.

Dativ(Wem?was?)
Ich helfe (wem?was?) einem Kind. Pomagam (komu?czemu?) dziecku.

Zadajesz sobie pytanie patrząc na czasownik i wstawiasz rodzajnik w odpowiednim przypadku.
Nominativ:
Maskulinum und Neutrum - rodzaj męski i nijaki: mein, dein, sein, ihr, sein, unser, euer, ihr, Ihr
Femininum und Plural- rodzaj żenski i liczba mnoga: meine, deine, seine, ihre, seine, unsere, eure, ihre, Ihre

Dativ:
Maskulinum i Neutrum: dostawiasz do formy zaimka w mianowniku np. mein końcówkę -em, np. meinem, deinem, ihrem,
Femininum: dostawiasz końcówkę -er, np. meiner, seiner itp.
Plural: dostawiasz koncówkę -en, np. meinen

Zdanie w mianowniku:
Das ist mein Vater. to jest mój tata. (kto?co)
Das ist meine Mutter.
Das sind meine Eltern.

Zdania w celowniku:
Ich helfe meinem Vater. Pomagam mojemu tacie. (komu?czemu?)
Ich helfe meiner Mutter. Pomagam mojej mamie.
Ich helfe meinen Eltern. Pomagam moim rodzicom.

Musisz sie nauczyc jakie koncówki sie dodaje w jakim przypadku do zaimka dzierzawczego.