list z ferii

Temat przeniesiony do archwium.
Brak wkładu własnego

Wpis zamieszczony (lub przeniesiony) do grupy "Brak wkładu własnego" oznacza, że autor wpisu nie zadał sobie trudu samemu spróbować poradzić sobie z zadaniem lub prośba o tłumaczenie została przepuszczona przez Google Translator. Jeśli ktoś z użytkowników forum ma czas i ochotę może odpisać na taki wpis ale jeśli takiej odpowiedzi nie będzie - nie ma co się denerwować - po prostu nikomu nie chce się odrabiać zadań za kogoś ;-)

Dlatego zachęcamy do własnych prób - szansa na odpowiedź jest znacznie większa.

Muszę napisac list po niemiecku (do przyjaciela w niemczech) a nie mam o tym zielonego pojęcia. List musi zawierać od 120 do 150 słów i podpunkty:
- co robiłem w dni powszednie a co robiłem w weekendy
-z kim się spotykałem
-gdzie wyjechałem , z kim , i jakim pojazdem
-zaproponuj niemieckiem znajomemu wspólną formę spędzenia czasu
Bardzo bym prosiła o pomoc...bo niemiecki nie jest moją mocną stroną
to napisz po polsku chociaż....
Kochana Anno!

Na początku mojego listu pozdrawiam cię serdecznie. Przepraszam, że nie pisałam ale byłam bardzo zajęta. Otóż jak wiesz ja miałam teraz ferie i wraz z Magdą Arkiem i Mateuszem postanowiliśmy wybrać się w góry. Jechaliśmy tam pociągiem z grupą wspaniałych ludzi w naszym wieku, którzy jak się okazało będą w tym samym schronisku co my (Jak zawsze mamy szczęście). W dni powszednie jeździłam na nartach i snowboardzie. Gdy po całym dniu szaleństw na stoku wracałam do schroniska marzyłam już tylko o kubku gorącej czekolady. W weekendy chodziłam na łyżwy i oczywiście do kościoła. Wieczorami spotykałam się z naszymi znajomymi z pociągu w dyskotece. Szkoda, że byłaś chora i nie mogłaś pojechać z nami. Ale mam nadzieje, że na wakacje wybierzemy się gdzieś razem.
Gorąco pozdrawiam
Twoja Daria.


oczywiscie jak jakieś słówka nie będą ci pasować w tłumaczeniu to je zmień z góry dziękuje za uratowanie mnie
Liebe Anna!

Am Anfang meines Briefes grüsse ich dich herzlich. Entschuldigung, dass ich nicht geschrieben habe aber ich war sehr beschäftigt. Wie du weisst, hatte ich jetzt Ferien und zusammen mit Magda, Arek und Mateusz beschlossen wir in die Berge zu fahren. Wir fuhren dorthin mit einem Zug, mit einer Gruppe von tollen Leuten unseres Alters, die, wie sich nachher herausstellte in der gleichen Herberge wie wir wohnten. (Wie immer haben wir Glück). An Wochentagen fuhr ich Ski und Snowboard. Wenn ich dann nach dem ganzen wahnsinnigen Tag in die Herberge zurückkam, träumte ich nur noch von einem Becher heisser Schokolade und Bier (kalt). Am Wochenenden ging ich eislaugfen und natürlich in die Kirche. Am Abend traf ich mich mit meinen Freunden, die wir im Zug kennengelernt haben, auf einer Disco. Schade, dass du krank warst und nicht mitkommen konntest. Ich hoffe, dass wir die Sommerferien zusammen verbringen!

Beste Grüsse

Deine Daria

coś w tym stylu. może być? ;-) sam się dziwie że się zabrałem do tego. pozdrówka
ojejku nawet nie wiesz jaka Ci jestem wdzięczna...gdybym mogła to bym Cię po prostu wyściskała :D dzieki dzieki dzieki bardzo
nie ma sprawy, a skąd jesteś?? ;)
z malborka a ty? (pewnie gdzies daleko :( )
daleko ;) , kiedyś zajrze ;)

258,27 km w linii prostej :)
łódź? tak czy siak trzymam cię za słowo ;)
nie łódź :)
ale chyba jakoś tak blisko łodzi?
100km
dobra słuchaj, bo nas tu admin zabije za śmiecenie, trzymaj się :)
acha hmm :( nawet z geografii mi nie idzie :( ja musze sie za 20 minut na matme zwijać nie chce mi się
ja tak samo moa mały problem z językiem niemieckimm (dopiero zaczynam się uczyć 1 rok_) i pani kazała nam napisać list do przyjaciela w kturym poimformuję go jak się nazywam i lie mam lat
opiszę siebie oraz rodzinę
napiszę o swoim hobbi i co robię w wolnym czasie
poproszę o odpowieć i zachęcę do dalszej korespondencji

i proszę was pomuźcie mi napisać ten list bo jestem zielony na ten
p[omuźcie szybciutkoi bo to na jutro plis
musze napisać list na niemiecki. Ma to byc list do koleżanki z niemiec na temat zakupów.Uwzglednij w nim te informacje:
- gdzie i jak często twoja rodzina robi zakupy
- czy w polsce chetnie robi sie zakupy w dużych supermarketach i dlaczego
- co kupujesz za swoje kieszonkowe, a o jakich zakupach decyduja rodzice
- w jakich sklepach najchetniej robisz zakupy i dlaczego.
pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
to ja moz e napisze po polsku ok????
A ty mi przetłumaczysz ok???
pomocy
pomożecie mi?
Temat przeniesiony do archwium.