Podręcznik Infos A1 - do samodzielnej nauki?

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie!

Chciałbym użyć ten podręcznik jako podstawowe źródło nauki tego języka. Po sprawdzeniu przykładowego rozdziału spodobało mi się, że podchodzi do nauki konkretnie - dużo zadań, mało obrazków i takie metodyczne podejście do nauki. Poza tym polecenia po polsku, na końcu są podsumowania gdzie znajdują się tłumaczenia i zgrupowania informacji, słówek i zwrotów.

Mam do Was pytania:
- czy jest klucz odpowiedzi do przynajmniej zadań w ćwiczeniach?
- czy są gdzieś opisane zasady gramatyczne wprost a nie poprzez ćwiczenia?
- czy znacie inne książki, które maja podobne podejście do nauki?

Moim celem jest opanowanie języka niemieckiego na poziomie B1-B2 aby komunikować się na piśmie (okazjonalnie telefonicznie) w sprawach zawodowych.

Mam zamiar przyjąć strategię: słówka (całe zwroty) do "Anki" - pisane/mówione/słuchane "na blaszkę". Gramatyka to dokładne zrozumienie + wyćwiczenie. Aby to zrobić z głową wydaje mi się, że seria tych podręczników jest do tego odpowiednia.

Jak tylko mi nie braknie czasu lub sił - uzupełnienie nauki innymi źródłami np. Doulingo.
"Chciałbym użyć ten podręcznik jako podstawowe źródło nauki tego języka.", ahh ohh. nie podręcznik, podręcznik, tak jak i te papierki z uczelni, to można se d.. podetrzeć. to sobie weź ale jako dodatkowe źródło informacji, no chyba że książki czytasz.. to inna bajka.

jeśli nie ma obrazków, jeśli nie ma głosu. to jak ty sie chcesz nauczyć tego jezyka??

tak na czuja, czy jak?

tak się nie da i moim zdaniem, prucz tego, że może w jakimś niewielki zakresie opanujesz gramatykę, nie masz na co liczyć więcej.. -chodzi mi o porozumiewanie się bezpośrednie. do tego trzeba obycia.

najlepsze książki są takie, które to obycie z jezykiem mają w ofercie. znaczy: książka+pliki mp3. a najlepiej gazetka, Deutsch Aktuell/to tylko propozycja, jest na chomiku.

strategia zła nie jest, ale jeśli zamierzasz jakieś bajdoły słuchać, to też pewnie za daleko nie zajedziesz. do tego trzeba konkretów. ahh, znowu, znowu, już milczę.
Dzięki Gosiu za Twoje uwagi. :)

Zdaję sobie sprawy, że wyjazd w grupie z nauczycielem do Niemiec na rok byłby lepszy niż książka. Żyjemy w świecie o ograniczonych zasobach więc po nadaniu priorytetu, wyznaczeniu przedziału czasu i ilości poświęconego skupienia wyszło mi, że książka da mi najlepszy stosunek pozyskania pożądanych umiejętności do włożonych w to zasobów. :-)

Gosiu, masz może możliwość odnieść się do zadanych pytań? Bardzo by mi to pomogło. :)
na 3, mogę troszkę wskazać coś fajnego, praktycznego..

http://uz-translations.net/?category=german-deubooks&altname=niemiecki_-_budowa_zda324_to_proste
http://uz-translations.net/?category=german-deubooks&altname=niemiecki_-_przyimki_to_proste

definicje w sposób jasny, ćwiczenia, klucz.
ja praktycznie podchodzę do nauki, więc za wiele, jeśli ktoś podchodzi np. do zdawania Daf-u nie pomogę..

praktycznie tzn. coÅ› takiego https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4843[tel]&set=a.4[tel].93384.4[tel]&type=1&permPage=1

film, muzyka, radio. bo mi trzeba do zycia, a nie nauki np. na tłumacza.
moim zdaniem to nie prawda, że "żyjemy w świecie o ograniczonych zasobach", zasoby są tylko nie każdy umie je odnaleźć. w necie jest mnóstwo rzeczy do nauki języków obcych, że nawet do szkoły nie trzeba chodzić(bo czas na opanowanie tego wszystkiego znacznie się skraca), która tak naprawdę te zasoby znacznie ogranicza.

z samego podręcznika nie nauczysz się jezyka obcego! i nawet na to nie licz.. trzeba się otwierać na wszystko, a najbardziej na osłuchanie się z jezykiem. żeby nie było ani me, ani bee, jak ci niemiec w zmienionej konstrukcji powie zdanie/które ty znasz jako inne. mam nadzieję, że kumasz co mówię.

miłego dnia, życzę!
edytowany przez gosia465: 01 cze 2014
Cytat: Szarek1988
Witajcie! Witajcie!
Chciałbym użyć ten podręcznik jako podstawowe źródło nauki tego języka.
Po "sprawdzeniu"? A, czym sprawdziłeś, skoro masz tylko A1?
Mam do Was pytania:
- czy jest klucz odpowiedzi do przynajmniej zadań w ćwiczeniach?
Klucze są niepotrzebne po przerobieniu naszej zakładki "Nauka".
- czy są gdzieś opisane zasady gramatyczne wprost a nie poprzez ćwiczenia?
"Sprawdź sam w tej twojej książce.
- czy znacie inne książki, które maja podobne podejście do nauki?
Są setki, a może i więcej. Masz internet? Użyj go.
Moim celem jest opanowanie języka niemieckiego na poziomie B1-B2 ...
Przeczytaj 32 zeszyty Asterixa i zrozum je.
Mam zamiar przyjąć strategię:
Co to "strategia"? Nie będziesz się uczył i wkuwał, to ci najlepsza strategia nie pomoże.
Jak tylko mi nie braknie czasu lub sił - uzupełnienie nauki innymi źródłami np. Doulingo.
Nie będziesz miał czasu i nie starczy ci sił.
Dlaczego tak sÄ…dzÄ™?
Bo mieliśmy już tutaj takich wypisywaczy mądrych zamiarów, którzy po pierwszym wpisie dali d..y. I, się nigdy więcej tutaj nie pojawili. Tak samo będzie i z tobą. Bo już dawno się na mnie obraziłeś.
Doulingo
A, co to? Chcesz się uczyć, jako russisch-, spanisch-, czy englischsprachiger?

Idź na dw, wtedy wiadomo, że masz poważne zamiary.
Cytat: niuniel
[...]

hehehe, po prostu wyborne :)
a, nie mówiłem?
to prawda dw jest spoko,

Deutschlandfunk też jest spoko http://www.deutschlandfunk.de/das-digitale-logbuch-schmuddelkram.684.de.html?dram:article_id=287931

Spójrz, masz tekst i jest on czytany.. Wszystko co jest pisane i czytane, takie jest -spoko.

Jeśli zamierzasz się nauczyć języka tylko pisanym, nie zajedziesz daleko. Tak jak pisałam, musisz się obyć z jezykiem. A jest na to tylko jedna droga, dużo czytać, pisać i przede wszystkim słuchać.
spórz taka piosenka, pierwsza od której zaczełam słuchać tego jezyka. spójrz w tekst, a później po prostu posłuchaj.. i ile złapiesz słownictwa jest już twoje. :) proste, czyż nie? :) po prostu nauka przez to co się po prostu lubi, bo słuchać muzy i filmów każdy lubi!
gosia, i ty w to wszystko wierzysz?
Przecież jemu się dawno odechciało!
chyba nie..
ale chciałam dobrze.
Cytat: gosia465
chyba nie..
ale chciałam dobrze.
on też chciał i się odechciało, ale nagaworzył.
a, później wyjerzdza taki Polak za granicę i nic nie czai, bo ma gdzieś jak to zmienić. oj tam nie ważne. przecież ja się nie znam, wogóle.
a, kto tu się wogle zna? Tylko te niezadowolone nieletnie bzykadła, co im mamusia i tatuś wszystko do nosa wsadza, tylko oni się znają na obrażaniu się bo trzeba się uczyć na Deolingo. Nawet nazwy nie umiom poprawnie wpisać naukowcy internetowe.
mi nie chodzi o to..
najgorsze jest to, że nawet rumunki potrafią lepiej język np niemiecki. i to aż się przykro patrzy, że np polak nawet słowa z siebie nie umie wykrztusić. znam taką sytuację. ale po co o tym mówić, to i tak nic nie zmieni, a na pewno, że się ktoś zacznie uczyć.
tak tylko napisałam.. samej jest mi ciężko, to po co będę jeszcze innym pomagać..
to co napisałam nie jest głupie. ale mniejsza z tym.
pewnie, że głupie
No. :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

germanistyka

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie