Germa-Wroc-Porada ^^

Temat przeniesiony do archwium.
Hej;)
Jestem studentką I-roku germanistyki we Wrocławiu;)
Proszę o radę...
;) Niby lubię niemiecki, na studiach mam same 5 i 4,więc powinnam być zadowolona,ale studia są strasznie nudne... lektury,bezsensowne wykłady z HL,akwizycja itp...
W ogóle nie mam wolnego czasu,ciągle się uczę;/ ,czasem mam dosyć...,co chwilę ktoś rezygnuje ze studiów,co mnie jeszcze bardziej pogrąża,gdyż w pewnym stopniu :D zdaję sobie sprawę,że owe ludziska uwolniły się od tej nudy...;/

;/ Macie może jakieś rady na to,aby studia stały się dla mnie przyjemniejsze?
Co z tego,że mam dobre oceny? Nic... ;/ Czasem mam ochotę uderzyć jakiegoś wykładowcę xD i uciec... To przerażające... ;/ Nie spodziewałam się,że germanistyka może być taka nudna...;/ Ratunku...;/
Lektury: Czytać,czy lepiej ;) zaufać streszczeniom?
Proszę o porady......
...
Cytat: Offunia
Hej;)
Jestem studentką I-roku germanistyki we Wrocławiu;)
Proszę o radę...
;) Niby lubię niemiecki, na studiach mam same 5 i 4,więc powinnam być zadowolona,ale studia są strasznie nudne... lektury,bezsensowne wykłady z HL,akwizycja itp...
W ogóle nie mam wolnego czasu,ciągle się uczę;/ ,czasem mam dosyć...,co chwilę ktoś rezygnuje ze studiów,co mnie jeszcze bardziej pogrąża,gdyż w pewnym stopniu :D zdaję sobie sprawę,że owe ludziska uwolniły się od tej nudy...;/

;/ Macie może jakieś rady na to,aby studia stały się dla mnie przyjemniejsze?
Co z tego,że mam dobre oceny? Nic... ;/ Czasem mam ochotę uderzyć jakiegoś wykładowcę xD i uciec... To przerażające... ;/ Nie spodziewałam się,że germanistyka może być taka nudna...;/ Ratunku...;/

tak sobota niedziela disco w akademiku imprezy to pomaga na nude
Cytat: Offunia
Lektury: Czytać,czy lepiej ;) zaufać streszczeniom?
Proszę o porady......
...

lektury czytac streszczenia sa do niczego texty zawieraja szczegoly ktorych w streszczeniach nie masz nie poddawaj sie ucz sie dalej skoncz studia i juz
;) Oo dzięki.
Niby czytam lektury,zaliczam kartkówki z nich,ale dość sporo czasu mi zajmuje czytanie^^ ;) ,bo nie znam jeszcze wszystkich słówek ;D itp.
Chyba masz rację,muszę się dalej uczyć,chociaż czasem mam dosyć...:D ;D
jak jestes zmeczona zrob przerwe poloz sie z godzinke lub idz na spacer dobra herbata tez pomaga korzystaj z ponsa w internecie to bedziesz szybciej slowka tlumaczyla a na poczatku jest zawsze trudno po pewnym czasie bedziesz czytala lektury niemieckie jak polskie ale trzeba cwiczyc i tlumaczyc rozumienie jest furtka do celu pa i studiuj do konca jak otrzymasz dyplom to bedzie to wspanialy moment w twoim zyciu i bedziesz baaaardzo dumna z siebie
Cytat: Offunia
Chyba masz rację,muszę się dalej uczyć,chociaż czasem mam dosyć...:D ;D
Und wie wäre es mit uns hier? Kannst du das alles (oben geschriebene) auf Deutsch formulieren? Vielleicht sollte man dein Interesse an Germanistik zuerst herauskitzeln? Vielleicht gelingt dir es hier? Schreibe mal was. Spiele mit uns ein wenig. Was meinst du dazu?
Cytat: diego13
i studiuj do konca jak otrzymasz dyplom to bedzie to wspanialy moment w twoim zyciu i bedziesz baaaardzo dumna z siebie

i później nastanie szara rzeczywistość, gdzie czeka cię bezrobocie, to jest dopiero nuda.
Jak ci się nudzi, to już szukaj (dobrze) płatnego zajęcia związanego z językiem, bo później może być trudno. Za czytanie książek nikt nie będzie tobie płacił w przyszłości, wiec dokładnie się zastanów do czego się przyłożyć, by mieć dobry start (literatura jakoś nikomu nie pomogła).
Cytat: Tamod
Cytat: diego13
i studiuj do konca jak otrzymasz dyplom to bedzie to wspanialy moment w twoim zyciu i bedziesz baaaardzo dumna z siebie

i później nastanie szara rzeczywistość, gdzie czeka cię bezrobocie, to jest dopiero nuda.
Jak ci się nudzi, to już szukaj (dobrze) płatnego zajęcia związanego z językiem, bo później może być trudno. Za czytanie książek nikt nie będzie tobie płacił w przyszłości, wiec dokładnie się zastanów do czego się przyłożyć, by mieć dobry start (literatura jakoś nikomu nie pomogła).

tamo juz roznych deepow tu widzialam ale ty przekraczasz wszelkie granice
Cytat: diego13
tamo juz roznych deepow ??? tu widzialam ale ty przekraczasz wszelkie granice

dlaczego, że napisałem prawdę?
edytowany przez Tamod: 10 sty 2011
Cytat: Tamod
Cytat: diego13
tamo juz roznych deepow ??? tu widzialam ale ty przekraczasz wszelkie granice

dlaczego, że napisałem prawdę?

koteczku to jest twoja prawda a prawda jest taka ze trzeba swoje cele i zamiary realizowac krok w krok i nie poddawac sie gdybym tak nie zrobila nie byla bym polska logopedka w niemczech we wschodnich pewnie by mnie wywalili ale w zachodnich jest tylu polakow i rosjan ze mam dosyc pracy a i niemcow mam bez liku
nie zalamuj dziewczyny nauczyciele tlumacze byli beda potrzebni a do niemeicko-jezycznych krajow tez moze wyjechac i pracowac
Jak będzie siedzieć i czekać na dyplom to nic nie będzie miała.
Dyplom to tylko papierek.
Też napisałem, że trzeba mieć cele - znalezienie ciekawej pracy ($$). Ale jak prawie zawsze zostałem źle przez ciebie zrozumiany.
Nauczyciele i tłumacze są i będą potrzebni, ale literatura to raczej w tym nie pomaga.
I nie każdy jest/chce być logopedą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka