Wie sollte das Forum aussehen?

Temat przeniesiony do archwium.
Das Forum im allgemeinen Sinne dieses Wortes bedeutet: ein virtueller Platz zum Austausch von Gedanken und Erfahrungen.
Das sollte also nicht nur ein Seite sein um Hausarbeiten von anderen zu machen.
So was sollte nicht in die Frage kommen. Natürlich, kann man das korrigieren, damit jeder etwas von sich selbst geben kann.
Ein Forum sollte für jeder Altersgruppe da sein.
Mein Vorschlag ist es Musiktexte von bekannten Künstlern die auf Deutsch singen zu übersetzten, dadurch kann man auch die Sprache lernen, und viele interessante Sachen erfahren.
Deutsche Musik ist auch ein Teil der Kultur.
Kultur ist ein Thema über das ich stundenlang diskutieren kann.
Ich hab’ mal auf der ang.pl Seite so was wie ,,englischer Blog” gesehen.
Wäre es nicht möglich so was auch bei uns (niemiecki.ang.pl) zu erstellen.
Damit jeder so ein Tagebuch auf Deutsch haben kann.
Das wäre doch schön.
Und jetzt zur Hauptfrage:
Wie sollte das Forum aussehen? :
a)ein nettes und freundliches Forum, für jeder Altersgruppe, für Leute die sich für Geschichte, Musik, Reisen, Politik usw. interessieren.
b)Ein Forum für junge Neonazis
c)Ein Forum wo alles sich nur Korrigierung der deutschen Sprache dreht.
Und es nur dazu nützlich ist, Arbeit von andren Leuten zu korrigieren.
Bartek W
PiS Leute
errata:
nur eine
ein E verschluckt
napisz tu proszę po polsku.
OK, wird gemacht
:-)
Forum w ogólnym tego słowa znaczeniu oznacza: wirtualne miejsce do wymiany myśli, poglądów i doświadczeń.
Więc nie powinna to być strona przeznaczona tylko do odrabiania zadań domowych innych osób. Takie coś nie powinno wchodzić w rachubę. Oczywiście, można sprawdzać prace, aby każdy mógł dodać coś od siebie.
Forum powinno być otwarte na osoby w różnym przedziale wiekowym.
Moją propozycją są testy piosenek wykonawców śpiewających w języku niemieckim, które były by tłumaczone, przez co umożliwia się naukę języka i poznawanie wielu interesujących rzeczy.
Niemiecka muzyka jest częścią kultury.
Kultura jest czymś, o czym mogę rozmawiać godzinami.
Widziałem kiedyś na stronie ang.pl coś w rodzaju bloga w języku niemieckim.
Czy byłoby możliwe również u nas (niemiecki.ang.pl) stworzyć takie coś.
Aby każdy mógł prowadzić swój dziennik w języku niemieckim.
To było by fajne.
Ale teraz do głównego pytania:
Jak powinno wyglądać forum?:
a) miłe i przyjazne forum, dla każdej grupy wiekowej, dla ludzi którzy interesują się historią, muzyką, podróżami, polityką itd.
b) forum dla młodych neonazistów
c) forum gdzie głównym celem jest język niemiecki.
Które jest tylko po to aby sprawdzać prace innych ludzi
Bartek W
PiS ludzie
errata: bloga w j. angielskim
Ich geh' mir eine Cola aus dem Külschrank holen, wir auch jemand eine?
No i - bardzo jestem ciekaw...!
mialem napisac cos zlosliwego, ale sie powstrzymalem :P

ja jestem za opcja c
Oczywiscie mozna wybierac dalsze opcje...
jeżeli chcesz wybrać c i zatapiać się w monotonii...
Das ist schon eh dein Problem.
Du gestatest hier eh nicht zu oft zu sein
*tt
Ja uważam, że forum powinno służyć kilku ideom:
- rozwijanie umiejętności językowych
- zalatwianie spraw ludzi przebywających w Niemczech lub przymierzających się tam wybrać

Jeśli chodzi o podpunkt pierwszy - pisać, pisać, pisać po niemiecku. Tylko rozmowy muszą być na poziomie - wtedy każdy wyłapie jakieś fajne, nowe słówko. I cel forum wtedy spełniony.
Jeśli mowa o podpunkcie Nummer "ZWEI" to chodzi o pomoc ludziom, którzy, czasem nie wiem czemu, pojawiają się tu i pytają o to, jakie obywatelsko będzie miało ich dziecko, jeśli urodzi się w Niemczech itd. czy jakie karty do telefonów na terenie Niemiec są najlepsze. Tym ludziom trzeba pomagać, bo wśród osób mówiących tutaj po niemiecku jest wiele takich, które spędziły trochę czasu w Niemczech lub nawet tam miekszają i wiedzą "co w trawie piszczy". A nie wszędzie można znaleźć takich specjalistów. :)

Jeśli to jest kolejny troll, to przepraszam :] Ale ja tego nie rozróżniam.

Tyle mojego zdania :)
Dobrze napisane MetroPole.
Zgadzam sie praktycznie w kazdej kwestii. Zadnego odrabiania zadan domowych, co innego sprawdzenie i poprawa bledow, lub ewentualne dopowiedzenia aby urozmaicic tekst. Tlumaczenie piosenek niemieckich, tez dobry pomysl. Kiedys jak nie umialam angielskiego to sobie tak tlumaczylam piosenki angielskie i pamietam, ze duzo mi z tego zostalo w glowie. Wyrazanie opinii jak najbardziej, o ile tylko nikt nie zaczyna przedstawiac swoich pogladow obrazajac innych. W koncu kazdy ma prawo do swojego zdania, co nie oznacza, ze kazdemu musi sie ono podobac, jednakze powstrzymanie sie wtedy od kąśliwych komentarzy jest bardziej niz poprostu BARDZO NA MIEJSCU!
dalsze opinie mile widziane...
Danke dass ich eure Meinung gesagt habt.
Es können aber noch mehr sein :-)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa