matura ustna rozszerzona!!!

Temat przeniesiony do archwium.
Jak wyglada matura ustna rozszerzona?? Wszyscy pisza tylko o podstawowej:( , a ja zdecydowalam sie na rozszerzona!! Jakich tematow mozna sie spodziewac, prosze chociaz o kilka przykladow. Nigdzie nie moge tego znalesc. Jakbyscie cos mieli to bylabym bardzo wdzieczna za wyslanie mi kilku tematow. Moj e-mail: [email] Z gory dzieki za odp.
Wchodzisz i losujesz jeden zestaw. W kazdym zestawie jest:
- material stymulujący (pare obrazkow, jakis slogan, diagram itd), do ktorego zadadza Ci kilka pytan
- dwa tematy do mowienia (ok 3 min), z ktorego masz wybrac tylko jeden

PRZYKŁAD:
- material stymulujacy przedstawia klotnie w rodzinie i masz pytania:

1. Welches Problem wird mit diesem Material berührt?
2. Warum streiten sich die Leute auf den Bildern?
3. Wie kann man Streit in der Familie vermeiden?
4. Welchen Einfluss auf ein kleines Kind hat ein Streit zwischen den Eltern?
5. Was bewegt deiner Ansicht nach die Erwachsenen dazu, dass sie sich scheiden lassen?

Pozniej dwa tematy:
1. Immer mehr junge Leute entscheiden sich, ins Ausland auszuwandern, um mehr Geld verdienen zu können. Beschreibe Vor- und Nachteile von dieser Tendenz.
2. Was sollten wir machen, um die Umwelt zu schützen?

Wybierasz jeden temat - gadasz 3 min, pozniej pytaja Cie 2-3 pytania do Twojej prezentacji i musisz bronic swojej opinii.

I tyle :-)
a co do tego pierwszego to, jak długo trzeba opowiadac? ile wystarczy, żeby całkiem dobrze wypadło?
kasia88drawsko słuszna uwaga mało kto pisze o rozszerzonej:)
Przyznam się, że również się na rozszerzenie puściłem;))

__________________
http://deutschland.cba.pl/forum/index.php
Ja tez wybralam niemiec rozszerzony. :D Z gadaniem u mnie średnio, ale moze jakos sie go zaliczy:D
mam troche stymulusów do pocwiczenia. zresztą mozna je sciągnąć z neta.
jakiś konkretny link?
np. http://files.dropbox.com/u/695442/m/Matura%20ustna%20jezyk%20niemiecki%20-%20141%20stymulusow%20PP+PR.zip
ooo dzięki Asgard.
szukalam tej strony, kiedyś z niej ściągnełam pliki.;p
powiem tak. Matura R jest prostsza niż P ;p ;p nie ma się czym przejmować
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Brak wkładu własnego