egzaminy

Temat przeniesiony do archwium.
kto wie czy 3 letna szkola na pielegniarke jest platna i ile . mam juz wykształcenie liceum w polsce i studium ekonomiczne. czy jest mozliwosc zalatwienia szkoly jesli jest platna za darmo z biura pracy. mieszkam w niemczech od 4 mies.ucze sie niemieckiego bo znan tylko ang.
Gdzie jest szkoly za darmo? Ktos zawsze musi za nia zaplacic - Steuerzahler tj. Staatsbürger. ;)
Ale do Twojego pytania. Jestes za bardzo dobrze wyksztalcona - tylko ludzie bez matury (Berufschule, und darunter) dostaja pomoc na dalsze ksztalcenie sie. Moze byloby Ci byc lepiej w innym kraju, gdzie mowia wylacznie po angielsku.

Pozdrawaim!
inny kraj nie moge gdyz w grudni wychodze za maz a moj "luby" jest niemcem nawet nie chce myslec o wyjezdzie pracuje w Mercedesie w Bremie a mi zostolo nauczyc sie niemieckiego pokochac ten kraj i zyc w niemczech choc nie podoba mi sie niemiecki . Co ma robic czlowiek zakochany - zacisnac zeby i uczyc sie
w polsce skonczylam liceum medyczne wiec jestem pielegniarka chciala bym wrocic do zawodu . ale z tego co wiem w niemczech moje wyksztalcenie sie nie kwalifikuje sie do pracy w szpitalu.no inie znam jak na razie jezyka. a studium ekonomiczne to w polsce robilam z powodow wiadomo jakich (pielegniarka zarabia maaaarne grosze!!!!) wiec nie pracowalam w zawodzie a bardzo bym chciala wrocic do zawodu pozdrawiam
Mysle, ze nie widze tu zadnych problemow. Niech Twoj "luby" tez cos dla Ciebie zrobi i zapyta sie, co musisz robic, azeby pracowac w Twoim kochanym zawodzie.

1. Japierw jezyk! Jak troche umiesz j. angielski to nie widze tez problemow. J. niemiecki jest troszke trudnieszy, ale co sie nie robi dla kochanej osoby?
Nie musi byc "perfekt". Na poczatku wystarczy slownictwo zwiazane z Twoim zawodem. N.p. jak chce patient isc do ubikacji, nie wysylaj go do piwnicy. ;-)

Ja tez pracowalem jako student w spitalu. I pielegnowalem starsze osoby, bez znajomosci jezyka. To wiem, co to znaczy. Kazdy jest Twoim szefem - dochodzi jeszcze do tego!

2. Pozniej mozesz nostryfikowac Twoj dyplom. Oczywiscie bez praktyki nie masz szans na prace. A wiec praktyka w jednym z spitali.

3. Pozniej mozesz starac sie o lepsza pozycje w spitalu, co nie bedzie latwe. Ale nie podawaj sie, bo najgorsze bedziesz juz miala za soba. A spiesz sie, aby nie zostac na tzw lodzie, bo statystycznie trwa niemieckie malzenstwo do 3 lat. Nie wiem, jak to wyglada z mieszanym malzenstwem, moze krocej.

Pozradwaim!
mm mineło juz troche czasu poznałam juz troche niemcy no i zeczywiscie w niemczech nie ma zadnych szkol za darmo. bylam chyba we wszystkich mozliwych biurach. jesli ma sie jakie kolwiek wyksztalcenie i chce sie zdobyc nowe trzeba placic. za szkole 3 letnia pielegniarska 250 e miesiecznie no i za egzaminy tez i ksiazki. a jak sa szkolenia za darmo to tylko z zdanego zakladu pracy pod warunkiem ze podpisze z nimi umowe na min 3 ,4 bo chcialam byc opiekunka do ludzi starszych w domach ale ciezka praca no i wcale nie tak duzo platna. pracuje teraz w bremie w biurze podrozy zarabiam 1500 szef jest ok zadowolony z angielskiego z niemieckim tez mi idzie juz dobrze . jestem w ciazy 5 miesiac wynajmujemy cudny dom z pieknym ogrodem w bardzo dobrej prestizowej dzielnicy w bremie choc czynsz jest okropny 2400 e ale warto. mam tylko zal do kolezanki bo jak wyjezdzalam do bremy to mi powiedziala o tej szkole pielegniarskiej o bo taka super dobrze platna duze zapotrzebowanie klamala jak z nut owszem byla by za darmo gdybym mniala wyksztalcenie podstawowe. a w niemczech w biurach pracy nie do sie nic zalatwic na lewo masz wyksztalcenie to po co ci inne my ci znajdziemy prace nie bedziemy marnowac euro na twoje widzi misie bo ty chcesz miec inne wyksztalcenie chcesz miec inne to miej tylko sobie zaplac za nie a to sporo kosztuje bo placi sie co miesiac. no i pielegniarki tak wcale dobrze nie zarobiaja czy to szpital panstwowy 1[tel]e a w prywatnych tez kiepsko 12[tel]e. niemcy to nie raj jak to mi kolezanka mowila aaa wszystko masz super za wszystko placi arbait social itp guwno prawda to nie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Brak wkładu własnego