PWD

Temat przeniesiony do archwium.
witam! w kwietniu zdalam DaF! zdalam go dobrze! teraz chcialabym sie przygotowac do PWD! jesli ktos ma ten egzamin juz za soba, bylabym bardzo wdzieczna za kilka wskazowek!prosze jeszcze o autorow ksiazek z ktorych warto korzystac podczas przygotowania! pozdrawiam
HEj JAk sie nazywa test DaF dokładnie? Zdawałaś go w Goethe Institut? DaF znaczy Deutsch als Fremdsprache. Slyszałam, ze jak sie zda ten egzamin to można potem w Niemczech studiowac. Ja też chcę zdawać PWD i wlasnie zobaczylam, że w Krakowie nie można go zdawać:/ Mozna w Lublinie, Poznaniu i Wroclawiu;/ Troche to daleko ode mnie. Ja mam pytanie takie, czy jak się ma PWD to tez mozna poswiadczyc tym znaomosc swojego niemieckiego jezeli sie sklada podania o stypendium? Nie mam ochoty wydawac 600zl na test DaF, poniewaz mam licencjat z germ. i niedawno wrocilam z Intensivkurs Wirtschaft u. Management w Bremen tylko raczej chcialabym miec certyfikat z PWD jako potwierdzenie dod. umiejetnosci, ale jakbym musiala zdawac test DaF to nie stanowi dla mnie trudnosci przygotowanie sie do niego zdanie,ale raczej ten wydatek ok.600zl ;/ A ksiazke polecam Wirtschaftskommunikation Deutsch Langenscheidta ze stron Goethe Institut. NA polskim rynku jest za malo ksiazek dot. tej tematyki. ja mam w domujeszcze repetytorium ekonomiczne Fachsprache Wirtschaft Lektor Kletta.
hej! ten certyfikat co ja zdawałam nazywa sie Deutsch als Fremdsprache i jeśli sie uzyska 4x4 to można studiować na każdym Uni w Niemczech. certyfikat PWD potwierdza twoją znajomość języka w dziedzinach ekonomicznych. Wiem, że ten certyfikat ma duże znaczenie dla pracodawcy! A jeśli chodzi o twoje pytanie, to uważam że jeśli już masz licencjata z języka niemieckiego no to już świadczy o twojej umiejętności języka obcego. Licencjat powinien starczyć w ubieganiu sie o stypendium. pozdrawiam i dzięki za drogocenne informacje. papa

 »

Brak wkładu własnego