DSH 2012

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
jak wiadomo egzamin DSH organizowany jest na terenie Niemiec przez uczelnie (każda układa własny egzamin). Niestety Technische Universitaet Muenchen nie organizuje testu DSH (uczelnia na która stara się dostać). Postanowiłem wiec zdać go na innej uczelni. I teraz pojawia się problem - otóż każdy uniwersytet (jaki znalazłem) który organizuje egzamin DSH w warunkach uczestnictwa zawiera:
"Die Teilnahme an der DSH-Prüfung ist nur möglich:
1. mit einer Zulassung zu einem Studienfach an der Katholischen Universität Eichstätt-Ingolstadt mit der Auflage: "Bestehen der Sprachprüfung DSH" oder als Austausch-Student / Austausch-Studentin [...] "
chcialbym wiedziec czy chodzi o to ze mogę u nich zdawać pod warunkiem ze wezmę udział w rekrutacji (a potem, hipotetycznie przyjmując, zapomnę o niej i zaniosę certyfikat na TUM), czy egzamin DSH zdany na danej uczelni ważny jest tylko dla niej.
Bardzo by było milo gdyby ktoś z Was miał kiedy podobna sytuacje i podzielił się doświadczeniem :)
dzięki za pomoc
Poczytaj tu http://www.daf.uni-mannheim.de/de/dsh/
A ja z innym pytaniem, skoro termin składania papierow upływa 15 lipca ,to czy juz wtedy trzeba koniecznie złozyc zaswiadczenie o zdaniu Daf lub DSH,czy mozna go dostarczyc pozniej .Chodzi mi o to ze niektore uczelnie oferuja przed rozpoczeciem semestru kursy przygotowawcze o ktorych wspomniales no i egzamin ale sa to terminy po 15 lipca .jezeli ktos przez to przechodził prosze o odpowiedz.

« 

Dla początkujących