Od ZD do ZMP

Temat przeniesiony do archwium.
siemka, wczoraj zdawalem pisemny zd, dzis mam ustny
wcale nie bylo zle, mam nadzieje ze dzis tez nie bedzie :)
mam pytank odnosnie zmp: skoro mowicie ze nie jest wcale taki trudny, ktos nawet napisal ze nie ma duzej roznic pomiedzy zd a zmp to czemu trzeba sie uczyc 2 lata dluzej? (przynajmniej tak zalecane jest w szkolach jezykowych). Moze wystarczylby rok? co o tym myslicie? acha, i tak btw to slyszalem ze matura rozszerzona jest niedaleko poziomu zmp... troche to dziwne biorac pod uwage że ze starej maturki zwalnial zd...eh nasze kochane ministerstwo edukacji... a moze ktos zdawal nowa maturke? odpiszcie.... pozdro
Hej:) Rzeczywiście, różnica między poziomem nie jest bardzo duża, ale jednak jest pełen pułap, który trzeba przeskoczyć :P Wszystko jest do zrobienia. Ja zdawałem ZD w styczniu i w lutym zacząłem chodzić na kurs przygotowujący do ZMP, który miał trwać 2 semestry (rok). Ale wziąłem się ostro do pracy z podręcznikiem "em Hauptkurs", trochę też przejrzałem "em Abschlusskurs" i dużo robiłem przykładowych zadań - to jest najważniejsze - obycie z testami do tego egzaminu, bo nie powiem, zeby były łatwe. Polecam serię "Mit Erfolg zur ZMP" i "ZMP Training" oraz książkę "Mittelstufe Deutsch" (trudna!). Postanowiłem zdawać egzamin w czerwcu i udało się, zdałem na piątkę (miałem "gut" tylko z słuchania). Więc jest możliwe przerobienie tego poziomu w pół roku, wszystko zależy od Ciebie. A teraz od września chodzę na kurs do ZOP i mam 10 czerwca egzamin pisemny...
Cześć Olivier!
Chciałem się Ciebie zapytać, jeśli można, czy posiadasz może do odsprzedaży jakąś z lektur do zop. Ja przygotowuję się do KDS, a lektury są te same, więc może miałbyś coś do zbycia (szukam pozycji niekoniecznie oryginalnych, może być xero, ale zdecydowanie tańszych niż ceny sklepowe). Interesuje mnie 1 lub 2 ksiązki z nastepujących :
- Vanderbeke, Birgit - Das Muschelessen
- Werfel, Franz - Der Abituriententag
- Hültner, Robert - Walching

Pozdrawiam
[email]

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka