studia w Zürichu

Temat przeniesiony do archwium.
W chwili obecnej przebywam w Szwajcarii, mam zamiar rozpoczac tu studia. Niemieckiego ucze sie od niedawna, zaledwie pare miesiecy, jednak mimo wszystko chce rozpoczac studia od pazdziernika tego roku (ewentualnie od semestru letniego).
Moj problem polega na tym, ze nie mam zadnego certyf. i bede musiala zdawac egzaminy na uczelni z jezyka niemieckiego.

Czy mozecie mi prosze powiedziec jak sie przygotowac do takiego egzaminu aby go zdac? Jakies konkretne ksiazki? Jakies cwiczenia? Cokolwiek?!

W chwili obecnej zakonczylam wszystkie 3ksiazki Themen Neu i teraz korzystam z EM Hauptkurs (jak zakoncze ta ksiazke bede mniej wiecej na poziomie Mittelstufe). Pozniej jest jeszcze ksiazka EM Abschlusskurs. Po niej wytlumaczono mi, ze bez problemu powinnam zdac ZMP.

Jednak watpie abym wyrobila sie z tymi ksiazkami do egzaminow, a egz jest mniej wiecej na poziomie ZOP, lub troszke nizszem, jednak wyzszym niz ZMP.

Prosze o rady.

Kasia
Witam, takze przebywam w Szwajcarii, w Luzern, na jakie studia zdajesz? Chcialabym z Toba nawiazac kontakt i dowiedziec sie paru rzeczy, jesli moge o to prosic. moj adres e-mail: [email]

z pozdrowieniami Bernadeta
witam! od ws07/08 zaczynam studia na uni zurich. Probuje nawiazac kontakt z kimkolwiek, kto studiuje na tym uniwersytecie, bede bardzo wdzieczna za wszelkie maile: [email]
hey :)
ja tez chcialabym studiowac w zurichu, ale wogole nie wiem jak sie za to zabrac, chcialabym studiowac medycyne a Ty??? jak cos to moj meil [email]

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa