czy dam rade zdac DSH???

Temat przeniesiony do archwium.
hejka, wlasnie dostalam sie na uni frankfurt am Main, ale jeszcze musze zdac egzamin DSH. Ucze sie niemieckiego dopiero 3 lata (co prawda po 5 godzin w tygodnniu). Czy mam szanse go zdac? Prosze o odpowiedz, szczegolnie tych, ktorzy maja juz go za soba!!! Na co musze zwrocic szczegolna uwage???
ja sie uczylam niecaly rok niemieckiego
i zdalam.
dzieki sheilay, dodalas mi otuchy:D ja mam egzamin 6 wrzesnia we Frankfurcie nad Menem. A Ty gdzie zdawalas? Studiujesz w Niemczech?
hej.ja tez zdaje 6 wrzesnia dsh na uniwersytecie we frankfurcie.jestes juz w niemczech czy jeszcze nie? na jaki kierunek sie dostalas?
hejka, ja jestem w zasadzie w Stanach na wakacjach:) wracam za tydzien do Polski. a na egzamin pojade pewnie jakis dzien wczesniej. Tylko jesczze nie jestem pewna, czy pojde na pewno do Franfurtu. czekam wciaz na decyzje z innych uczelni. Dostalam sie na prawo. Milo slyszec, ze w razie co bede miala przyjaznadusze:) a Ty na jaki kierunek sie dostalas???
hey, ja zdawalam w monachium i tu tez studiuje.
to chyba ty pisalas, ze skladalas papiery na prawo w innych miastach?
nie idz na uni frankfurt.z tego co slyszalam, i moja daleka kuzynka tam
studiuje, pooziom jest niski. we fr jest tez trudno znalesc prace. a poza tym pamietaj, ze na ostatnim roku prawa masz staatsexamen.po zdaniu ich w fr bedziesz musiala zostac w hessen.nie wszytkie egz koncowe na prawie sa uznawane w innych landach niemickich.z tegoco wiem, najlepiej ocenanie sa egz z baden wurt, np heidelberg i bayxern, np passau czy munchen.ponoc prawo w berlinie jakos sie trzyma , choc jest sporo gorsze od mon i heid. zastanow sie jeszcze, czy oplaca ci sie z frankfurtem.
dzieki wielkie:) z checia bym poszla do heidelbargu, passau czy Monachium, tylko kwesti czy sie dostane? :) bo jesli sie dostane, to bez mrugniecia okiem wybieram jedna z tych trzech uczelni:) wiec trzymac kciuki:)
Jak fajnie slyszec,ze bedzie wiecej Polakow-ja tez zdaje teraz DSH tylko nie wiem czy sie zdecyduje na Frankfurt ,czy na Darmstadt.Powiedzcie jakie kierunki wybraliscie -ja biochemie i chemie. 28.08 rozpoczynam takie kilkudniowe przygotowanie do DSH w studienkolleg w Darmstadt.A wy w jaki sposob sie uczycie??rnpozdrawiam
hejka:) ja juz wlasciwie jestem pewna, ze nie wybiore Frankfurtu:)
No ale jak sie ucze... hmm...glownie rozwiazuje przykladowe testy DSH z roznych uczelni z poprezdnich lat. no i troche przypoinam sobie slownictwo i gramatyke:) to by bylo na tyle:)
ja dostalam sie na pedagogike i germanistyke.tylko nie wiem czy wybrac je jako haupthachy czy jeden jako neben i dobrac drugi jakich nebenfach.ja chodze teraz na kurs we frankfurcie powtarzam gramatyke, slownictwo.
Czesc!
Jak to wlasciwie jeest z dostaniem sie na niemieckie studia i ile one kosztuja. Mam polska mature, teraz mam zamiar zaczac intensywnie uczyc sie niemieckiego na kursie jezykowym. Potem chcialabym isc na studia we Frankfurcie nad Menem. W Polsce studiowalam polonistyke i historie, niestety musialam przerwac moja nauke. Aktualnie pracuje jako Au Pair w samym centrum Ff, kolo Alte Oper. To moj nr GG - 3296363 oraz e mail- [email] Pozdrawiam.
od sommersemester 2007, studia beda kosztowac 500 euro. ale to zalezy od uczelni.w monachium np. 2 semestry beda po 300 i dopiero wtedy po 500. w norymberdze sa od razu 500. dop tego dochodzi oplata asdministracyjna 85euro. o ile pamidetam, jak skladalam w frankfurcie, to mi napisali, ze semestr-oplata adm. 240 euro! zapomnij o frankf. tam sie nie oplaca.na dodatek uni wcale nie jest taki dobry.
Hej, a na którym roku jesteś i co studiujesz? Ja mam w tym roku dopiero mature i mysleo studiowaniu w niemczech. Wiem że to będzie duże wyzwanie, bo za bardzo nie orienetuję się co jest mi potrzebne.rnCzy ktoś mógłby mi napisać co jest potrzebne w dostaniu się na studia w niemczech od samego zgłoszenia do przyjęcia na studia..? Bo nie mam zielonego pojęcia - no.. może tak ogólnie. Ale jakie są terminy mniej więcej i takie tam..?rnProsze o kontekt [email]
Hejka! Ja mam pytanie dotyczace tego kursu DSH.. ja mieszkam od 4 miesiecy w niemczech i chce startowac na studia na uni- Farankfurt na Pedagogike Specjalna. Rok juz studiowalam w Polsce. Chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej odnosnie tego kursu. Jakie trzeba spelniac warunki ile kosztuje. beded wdzieczna za szybka odpowiedz! Pozdrawiam :*
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa