Austriaccy dewianci

Temat przeniesiony do archwium.
Wiedeńskie przykatedralne muzeum Dommuseum, uważane za jedno z najpiękniejszych muzeów stolicy Austrii i szczycące się pięknymi zabytkowymi dziełami sztuki pochodzącymi z katedry św. Stefana, urządziło wystawę marksistowskiego artysty, Alfred Hrdlicka, w której przedstawiono akty homoseksualne jako "religijne motywy sztuki artystycznej".

Wystawa, otwarta od 12 marca do 10 maja br., zatytułowana "Religia, Ciało i Siła" (Religion, Fleisch und Macht), przedstawia takie "dzieła sztuki", jak np. wystawioną na prominentnym miejscu, zaraz przy wejściu Ostatnią Wieczerzę, w której Chrystus i Apostołowie wyprawiają homoseksualną orgię. Inne "dzieło sztuki" przedstawia ukrzyżowanego Chrystusa bez twarzy ale za to z dokładnie widocznymi genitaliami.

Bernhard Böhler, dyrektor muzeum przytoczył wypowiedź twórcy zaprezentowanych "dzieł sztuki", Alfreda Hrdlicka, który na pytania zwiedzających wyrażających się w "w mniej lub bardziej emocjonalny sposób" dlaczego Apostołowie kopulują ze sobą, odpowiedział, że "dlatego, że w pobliżu nie było kobiet".

Muzeum szczyci się m.in. dużą popularnością swoich wystaw wśród dzieci i młodzieży.

Archidiecezja wiedeńska i hierarchowie austriackiego Kościoła, słynący z wieloletniego wspierania posoborowej destrukcji liturgicznej oraz aprobowania innych dewiacji, nie reagują na monity wiernych.

bibula.com/JA
Ich stimme mit der Meinung überein, daß für die gewisse Tätigkeit nur die Frauen am besten geeignet sind. Kann die Diskussion mit Dir jedoch erst morgen fortsetzen, wenn Du es am 2.04.2008 wiederholen wirst..April, April...
Eh, und ich hätte diese Ausstellung so gerne besucht...

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia