Egzamin na Niemca

Temat przeniesiony do archwium.
Wiecie jak to wyglada z tzw. "Egzaminem na niemaca"? Wiem ze trzeba znac niemiecka historie i jezyk wyuczony. Tylko na jakim poziomie? Akcent tez sprawdzaja to wiem. Ogolnie sie pytam czy ktos musial przez to przechodzic :P
Zapewne chodzi Ci o Einbürgerung, co?

Musisz wykazac znajomosc niemieckiego na poziomie B1 (egzamin Zertifikat Deutsch: pisemny i ustny).

Potem zdajesz tzw. Einbürgerungstest, ktory dostepny jest w Internecie. Wystarczy go sobie sciagnac, rozwiazac i nauczyc sie. W Internecie masz 300 pytan + 10 pytan z landu, z ktorego pochodzisz. Pytania dotycza historii, geografii, polityki i przepisow w Niemczech. Na egzaminie dostajesz 33 pytania (z tej puli 310) i musisz odpowiedziec na 17, aby zdac. Do kazdego pytania masz 4 mozliwe odpowiedzi, wiec wystarczy tylko wlasciwa zaznaczyc. Mozna naprawde bez problemu sie na to przygotowac!

Wiecej info znajdziesz na stronie Bundesamt für Migration und Flüchtlinge (www.bamf.de)
Acha, moja wypowiedz dotyczy starania sie o niemieckie obywatelstwo w Niemczech. Nie wiem, jak to wyglada w Polsce. Pozdrawiam!

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia