pracownik sezonowy/ pracownik student

Temat przeniesiony do archwium.
chce wyjechać w wakacje do Niemiec do pracy. Mam pracodawce i nie wiem za bardzo co dalej robić. dodam, że jestem studentką.
czy mam jechać jako pracownik sezonowy:
pracodoawce musi Einstellungszusage dostarczyć do urzędu pracy ( z moimi danymi już pewnie) i to póxniej idzie do Bonn, potem do urzędu pracy w Polsce i koniec tak? czy potzrebuję tam wysyłac jakies dodatkowe dokumenty, czy tylko wystraczy, jak bedzie moje dane znał wszytskie, które sa p[otrzebne?
albo jako studentka?
trzeba było chyba doktóregoś grudnia to zgłosić, albo dokońca roku? tyko jeżeli mam pracodawce to jak mam to załatwić, jak chcialabym pojechac, jako studentka?

pomóżcie mi proszę,bo trchę się pogubiłam.
ludziska:(, na pewno wielu z was wyjeżdżało do pracy do NIemiec na wakacje, więc pomóżcie proszę :(.
Wszystko powinien załatwić Twój niemiecki pracodawca, też pracowałam na wakacje jako pracownik sezonowy. Potrzebne są jedynie Twoje dane, on wypełnia i przesyła do odpowieniego dla miejsca zamieszkania biura pracy, jeśli tam to zaaakceptuja wysyłają dalej do centrali do Bonn i przysyłają do Ciebie papiery kt óre musisz odebrać w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Jedziesz z nimi do Niemiec i tam juz pracodawca załatwia resztę formalności m.in. musi Cię zmeldować i zgłosić że rozpoczynasz u niego pracę. To jest bardzo ważne bo jeżeli nie masz meldunku to tak jakbyś była na czarno. Powodzenia :)
a powiedz mi jeszcze prosze, czy od razu musze podać dokłądny okres w którym bede prcować? czy mozna to uzupełnić juz na mijecu, a wczesniej podać tylko np mniej więcej, ze lipiec sierpień i cały bądź część wrzesnia?
i jeszcze...
bede placiła jakiś podatek? czy pracownicy sezonowi są z tego zwolnieni?
nie musi on tego załatwić przed końcem tego roku?
Osoba, która chce Cię zatrudnić wypełnia Einstellungszusage/Arbeitsvertrag. Tam wpisuje Twoje imię, nazwisko, adres zamieszkania w Polsce, datę urodzenia. Dodatkowo musi okreslić w jakim terminie bedziesz pracowała (maksymalnie trzy miesiące w roku) i za jakie wynagrodzenie oraz czy gwarantuje Ci nocleg. Wydaje mi się, że musisz dokładnie określic termin w jakim będziesz pracowała, bo bezrobocie w Niemczech wzrasta i oni sprawdzają najpierw czy na ten termin nie ma chętnych Niemców, bo to oni mają pierszeństwo w podejmowaniu pracy. Nie musisz nic płacić, przynajmniej ja nie płaciłam ani złotówki, to niemiecki pracodawca musi cos opłacić. Papiery pracodawca musi wysłać około 3 miesięcy przed planowanym okresem Twojego zatrudnienia.
Od 1-[tel]pozwolenie na prace sezonowa mozna dostac na 4m-ce. Formalnosci mozna zalatwic nawet w 1tydzien, bo dokumenty miedzy urzedami moga wedrowac faxem. By tak sie stalo, niemiecki pracodawca powinien zasugerowac taka mozliwosc urzednikowi w Arbeitsamcie. Oczywiscie jest to ostatecznosc i lepiej nie ryzykowac!

Ja mam inne pytanie: Dotychczas pozwolenia byly na 3m-ce, i slyszalem, ze jest mozliwosc wydluzenia tego okresu o nastepne 3m-ce u tego samego pracodawcy na jego wniosek. Niestety zaslyszana informacje nigdzie nie udalo mi sie potwierdzic. Czy ktos slyszal o mozliwosci wydluzenia umowy o kolejne 3m-ce? I gdzie jest to zapisane prwanie?
Temat przeniesiony do archwium.