Der Pabst ist Tod

Temat przeniesiony do archwium.
http://www.spiegel.de/kultur/zwiebelfisch/0,1518,349798,00.html

to jest niesmaczne :]

nie to zebym byl jakis radiomaryjny czy cos, nawet nie jestem wierzacy, ale jednak Jan Pawel II byl wspanialym czlowiekiem, w wielu krajach jest zaloba narodowa, a w Niemczech takie cyrki.... :]
Hallo roberciq,

ich denke, du weißt, daß ich nicht unbedingt "die Deutschen" verteidige. Weist Du, was "der Zwiebelfisch" ist? Sollte eine Pflichtübung für am Deutschen Interessierte sein. Hier werden wypaczenia sprachlicher Natur angeprangert. Es geht also keineswegs um eine Verunglimpfung des Papstes, sondern wirklich nur um die Sprache.

Ich kann dir versichern, daß auch die deutschen Katholiken (das sind die meisten Deutschen) sehr betroffen sind, wenn man auch nicht immer mit seinen Meinungen übereinstimmte.
roberciq, jak mówisz "a" to powiedz i "b". Czytam ten artykuł i niczego szczególnego w nim nie widzę. Wprawdzie nie skończyłam go jeszcze czytać, ale słowo "cyrki" jest tu nieprzemyślane. Uzasadnij więc, co masz na myśli. Nie wszyscy uczestnicy forum przeczytają cały artykuł ze zrozumieniem...
Ale wszędzie są jakieś "wpadki", nie będę mówić jakie były i u nas, bo nie jesteśmy do tego upoważnieni. Sorry.
ej no ja rozumiem, ale jednak w wielu krajach ogloszono zalobe narodowa i mogliby zostawic sobie rozwazanai o tot i tod na pozniej... nie wiem, ale jakies takie mam dziwne odczucie... troche kontrowersyjnie temat wybrali.

« 

Pomoc językowa