Niemieckie piosenki

Temat przeniesiony do archwium.
Jakie znacie fajne niemieckie piosenki? Bo moim zdaniem w tym języku nie można wyśpiewać nic ładnego:(
Posluchaj Silbermond "das Beste" albo Juli "Geile Zeit" i "Perfecte Welle",a na dokladke Xavier Naidoo "Dieser Weg" i powiedz,ze nie mozna wyspiewac nic ladnego.....znajdziesz na np.www.youtube.com
Do pośpiewania? Polecam Xavier Naidoo - Dieser Weg ; Was wir alleine nicht schaffen ; Wo willst du hin Zespołu Söhne Mannheims - Und wenn ein Lied ; Zurück zu dir ; Geh davon aus...Jest pełno piosenek, które można "ładnie wyśpiewać"...
A znacie może piosenkę o tytule "du siehst mich nicht". Szukam i nie moge znaleźć, a wiem że Pussycat Dolls nagrały angielską wersję "You don't see me"). Chciałabym usłyszeć oryginał....
Świetna jest też piosenka "Erinnern mich dich zu vergessen" Yvonne Catterfeld i "Schaurig traurig" zespołu Die Prinzen
Ja osobiscie polecam dwie moje najukochansze
99 Luftballons (Nena)
i
Engel der Nacht (rowniez Nena:)
Polecam:D
Na portalu www.deutschhilfe.com znajduje się dział poświęcony muzyce niemieckiej. Można nawet odsłuchac piosenki;)
Też tak myślałam... ale Marlena Dietrich zupełnie "zmieniła" mój punkt widzenia...praktycznie wszytko, co wyśpiewała ta Pani (tak po niemiecku, jak i w każym innym języku) jest super >>> można posłuchać fragmentów na:
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=248494¤tCategory=2021100
(szczególnie podobają mi się We wird denn weinen, Peter, Wenn die soldaten, Wo die Blumen sind....).

Jest jeszcze taka fajna piosenka Zarah Leander pt. Nur Nicht aus Liebe weinen (natknęłam się na nią oglądajć film Almodovara, "Czym sobie na to zasłużyłam")
http://www.jr.com/JRProductPage.process?Product=3844305&JRSource=nsa&nsa=1
Utwór doprawdy rewelacyjny....

Dschinghis Khan - Moskau



Zdaje sobię sprawę, że te klimaty nie będą wszystkim odpowiadać ale dla mnie z drugiej strony zespoły typu Rammstein i Tic Tac Toe to nie moja "branża");
hey spero_lucem,

poza "Moskau", ktorego tekst jest dla mnie troche zbyt komunistyczniy, podpisuje sie pod wyborem piosenek. A jeszcze bardziej pod rezyserem
"Schlechte Erziehung"(la mala education)Alomodovar´a to jeden z moich ulubionych filmow!


Pozdrawiam!
Tą piosenke śpiewa Xavier Naidoo:) fajna piosenka:) Polecam wszystkim którzy słuchaja rocka zespół Die Ärzte :)
a jeszcze bym dodała Luttenberger&Klug bardzo fajny zespół, poza tym Bisou też super dziewczyny śpiewają,Doreen jest dobra :)
Herbert Grönemeyer- polecam wszystkim Rewelacja.
Piosenki `TOKIO HOTEL` sa cudne;P I latwo sie je spiewa i w ogole, super.
Polecam: "Reden", "Spring Nicht", "Ich bin da", "Heilig"

:)) Naprawde warto posluchac;P
Und was mit ,,Rette Mich" ?
:)
Und "Durch den Monsun" =] Oder vielleicht auf Englisch "Monsoon " ?
:)
Monsoon gefällt mir ganz und gar nicht. Ich weiß, dass Bill kein Englisch kann, also sind das nicht seine echten Gefühlen. Mittlerweile sieht er wie eine Hure aus. Sry, jemand musst das sagen. Also bin ich der Erste, der den Stein geworfen hat.
:-)
Dann ich bin die Zweite:)Tokio Hotel ist absolut peinlich und Bill sah von Anfang an wie eine Nutte aus:/Zuerst das komische Mangi-Image und jetzt etwas zwischen The Rasmus und Alice Cooper,oder?
^^
ich mag Rette mich xD
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka języka

 »

Brak wkładu własnego