pobyt w niemczech pomoc

Temat przeniesiony do archwium.
witam !!!jaroslaw mam pytanie przebywam w niemczech od 1.5 roku od roku pracuje legalnie mam prace na stale ,pozwolenie na prace na stale ,pobyt do wrzesnia 2007 przyjechalem z moja zona ktora ma podwojne obywatelstwo w czerwcu bedzie 2 lata jak mamy slub (ale slub byl w polsce cywilny tylko) teraz pytam
...czy jak sie rozwiode z zona to musze wracac do polski
...jesli tak dlaczego
.., jaki jest czas by otrzymac w moim przypadku prawo pobytu na stale

serdecznie dziekuje wszystkim ktorzy odpowiedza na moje pytania czekam na forum pozdrawiam JAROSLAW (FVB)
WSPOLCZUJE tylko zonie, wychodzi na to ze wziales z nia slub zeby tylko wyrwac sie z PL, a tak w ogole to ciekawe czy wie o Twoich "planach"....
a z tym rozwodem to musisz jeszcze poczekac ze 3 lata jesli Ci tylko zalezy na tym by zostac w DE. WYRAZY WSPOLCZUCIA
witam !!! zdziwie cie ale wie o moich planach jest to jej propozycja i WSPOLCZUCIE ciekawe komu mojej zonie jak ma juz innego .. i robi mnie w konia jak chce bo ja nie znam jeszcze dobrze niemieckiego i dlatego jestem w....ny po calosci
... dzieki jeszcze 3 lata to juz po mnie

pozdrawiam fvb
najlepiej zadzwon albo idz do urzedu dla obcokrajowcow i sie dowiedz. tam uzyskasz fakty i przy okazji oszczedzisz sobie komentarzy forumowiczow.

pzdr.
lepiej nie zadzwoń, ale pójdź … bo: „ja nie znam jeszcze dobrze niemieckiego”.
obywatestow dostajesz po czasie 5 lat (3 lata mazlenstwa i 2 lata pobytu w niemczech).I musisz po tym czasie spelnic kilka warunkow przez caly okres malzenstwa nei mozesz brac kasy od panstwa tylko samemu sie utrzymywac no i umiec jezyk!! Na przyznanie obywartelstwa tez sie czeka dosc dlugo .
poza tym moze nie potrzebujesz miec obywatelstwa, zeby moc byc w niemczech, zwlaszcza, ze msz prace. moze diabel wcale nie taki straszny, jak go widzisz ... dlatego jak juz pisalam poinformuj sie w urzedzie dla obcokrajowcow. martwil sie bedziesz pozniej a nie na zapas :-)
dziekuje i pozdrawiam
dziekuje i pozdrawiam
dziekuje i pozdrawiam
dziekuje pozdrawiam
hej, w takim razie musze Cie PRZEPROSIC, widac ze pochopnie to napisalam(takie odnioslam wrazenie po przeczytaniu Twojego pierwszego wpisu). jak juz ktos tu napisal, najlepiej jak sie udasz besposrednio do urzedu, jesli nie sam to moze z kims kto lepiej umie sie porozumiec. Ale mysle ze skoro pracujesz to z Twoja znajomoscia jezyka nie jest zle. Jesli moge cos od siebie dodac, to po wejsciu do Unii masz prawo mieszkac i byc zameldowanym w Niemczech, tyle ze ktos Cie musi utrzymywac, jesli sam nie jestes w stanie, jednak Ciebie to nie dotyczy bo masz prace wiec jeden problem z glowy. Co do obywatelstwa to mozesz sie o nie starac po 5 latach pobytu w DE, i z tego co wiem to nie musisz byc zonaty z kim kto ma obywatelstwo. Podobno teraz zmienily sie przepisy i trzeba dodatkowo zdac egzamin ze znajomosci jezyka.
dokladnie tak jest.Ten egzamin nie jest trudny.Ja skladalam go w BW. kilka pytan z polityki( wczesniej daja kazdemu broszurke) .Zreszta sa kursy z VHS .Pamietaj , ze nie musisz zrzec sie polskiego obywatelstwa.
dziekuje i pozdrawiam
dziekuje i pozdrawiam
Witam ja mam taki problem bo mam wiekszość rodziny w niemczech i chciałbym tam wyjechać na stałem jak najszybciej czy ktoś może mi powiedzieć jak to zrobić bo niemam zielonego pojęcia
KUPIC BILET, a tak powaznie to ozen sie z polka co ma niemieckie obwatelstwo wtedy tez bedziesz mogl zostac..i socjal dostaniesz , tylko nie probuj sie z nia rozwodzic bo ci wize zabiora a jak sie rozwiedziesz po 5 latach to bedziesz mogl zostac ale bedziesz musial alimenty zonie (bylej) placic.a najlepiej poczekaj 3lata az znikna ograniczenia....a moze ANGLIA!
Ja tez jestem w zwiazku polsko-niemieckim. mam pozwolenie na prace, bezterminowe, ale w przypadku rozwodu przed uplywem 3 lat malzenstwa moze ono zostac cofniete.
Jesli jestes zatrudniony na stale mozesz wystapic u pracodawcy o stale pozowlenie, skoro pracujesz juz ponad 1,5 ropku, mysle ze nie bedzie problemu.
poza tym zostaje jeszcze prywatna dzialalnosc gospodacza, i wtedy mozesz robic co chcesz.
Czesc mam problem czy moze orientujesz sie czy osoby kture maja grzywne w niemczech i zostaly zamienione na odsiatke przed wejsciem do uni moga wjechac normalnie (spowrotem) do niemiec
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa