Alpy -> Zugspitze

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
ja z takim problemem. Mam zamiar się tego roku wybrać w Alpy i miałbym pytanie od osób, które były już w tym miejscu, tudzież mieszkają gdzieś w okolicy i będą potrafiły mi pomóc. Chciałbym podejść na Zugspitze od strony Doliny Renu i tutaj zaczyna się problem. Zdołałem wyczytać, że jest to najłatwiejszy, jednak najdłuższy szlak. Z moją kondycją problemów najmniejszych nie ma, gorzej z doświadczeniem chodzenia po górach, więc miełabym pytanie, czy przydałby się mi sprzęt do asekuracji, tzn. czy znajdują się tam niebezpieczne przepaście, tzw. Klettersteig, wąskie przejścia nad przepaścią, gdzie jeden niewłaściwy krok może spowodować narażenie mojego, czy kogoś z mojej "ekipy" życia, itd?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi;)
Kliknij na ten link i poczytaj, mysle ze to moze ci w czyms pomoc! Przy okazji mozesz sobie ciekawe zdjecia poogladac z Zugspitze http://www.gwarki.com/wyprawy_item.php?Id=57&Pg=145
http://www.grainau.de/index.shtml?hoellentalklamm
polecam ta stronę, osobiście szłam tędy z grupą młodzieży- szli nawet rodzice z dziećmi, doszliśmy do Höllentalhütte, tam zazwyczaj ludzie nocują i rankiem ida na Zugspitze. Wyjście jest ciekawe malownicze a przejście przez Höllentalklamm fascynujące. Ale przyjazd do Garmisch -Partenkirchen , potem Hammersbach. Powodzenia!
Wanderung durch die Höllentalklamm
zurueck home feedback
Wanderung durch die Höllentalklamm

Bei der Wanderung durch die Höllentalklamm erwartet Eltern und Kinder ein Naturschauspiel der besonderen Art.

Die Wanderung durch die Höllentalklamm ist eine willkommene Abwechslung für Familien in der Nähe von Garmisch-Partenkirchen. Der Weg durch die Höllentalklamm erschließt einen Teil wilder Bergnatur und ist stellenweise feucht und rutschig. Dementsprechend achtsam sollten Familien bei der Begehung der Klamm sein. Zwar ist der ganze, mehr als 1 km lange, Weg durch die Höllentalklamm gut versichert, festes Schuhwerk und am besten knöchelhohe Wanderschuhe sind jedoch die beste Vorsorge. Die jüngeren Kinder sollten bei dieser Wanderung besonders im Auge behalten werden und an der Hand gehen. Eventuelle ist auch eine extra Sicherung sinnvoll.

Der Aufstieg durch die Höllentalklamm führt Eltern und Kinder eindrucksvoll neben dem Hammersbach entlang. Auch an sonnigen, warmen Tagen ist die Klamm durch die tosenden Wassermassen kühl und erfrischend. Stellenweise lässt es sich in der Höllentalklamm nicht vermeiden, dass man nass wird. Deshalb ist es bei der Wanderung an kühleren Tagen hilfreich, Regenschutzkleidung dabei zu haben.

Nach ca. 45 min erreichen Familien das Ende der Höllentalklamm. Weiter führt der Weg zur Höllentalangerhütte, die idyllische auf einem grünen Talboden liegt. Von der Hütte aus genießen Familien das wunderbare Panorama auf den Waxstein, die Riffelspitzen und den Höllentafferner mit der dahinter liegenden Zugspitze (2964 m).

Wegverlauf:

Ausgangspunkt ist der Obergrainauer Dorpfplatz oder Hammersbach. Den Beschilderungen folgend erreichen Familen die Klammeingangshütte (1047m) nach ca. 1- 1 1/2 Stunden, wo sie sich mit Proviant, Kaffee und leckerem Kuchen stärken können. Weiter führt der ca. 1,5 km lange Weg die Familien durch die Höllentalklamm über Stege, Felstreppen und durch beleuchtete Tunnel bis auf 1193 m Höhe. Die Wegdauer durch die Höllentalklamm beträgt ca. 45 min.

Für Familien mit größeren Kindern lohnt es sich den Weg bis zur bewirtschafteten Höllentalangerhütte (1387 m) fortzusetzen. Die Wegdauer beträgt hier nochmals ca. 50 min. Der Rückweg von der Höllentalangerhütte führt entweder direkt durch die Höllentalklamm (ca. 1,5 h) oder über den Stangensteig (ca. 2 h).

Die Höllentalklamm ist nur im Sommer geöffnet. Bei Unwettern wird der Rückzug in die Tunnel empfohlen. Im Winter werden Lawinengefahr die Brücken und Steganlagen abgebaut und die Höllentalklamm geschlossen. Damit ist die Höllentalklamm bis ca. Mitte Mai gesperrt. Auch die Höllentaleingangshütte und Höllentalangerhütte sind in dieser Zeit nicht geöffnet.

Nähere Informationen bezüglich aktueller Lage und Öffnung erhalten die Familien bei der Höllentaleingangshütte unter der Tel. 08821 / 8895 oder der Höllentalangerhütte unter der
Tel. 08821 / 881.
powyższy tekst jest ze str. : www.mamilade.de/hoellentalklamm/wanderung/2[tel]hoellentalklamm_wand.html - 52k -
inna interesujÄ…ca str z informacjami: http://www.alpenverein-ga-pa.de/
Co prawda droga przez Höllental jest z pewnością fajniejsza, ale hmm... no nie wiem, czy dostanę pozwolenie na tą trasę, bo jest z pewnością bardziej niebezpieczna ;) Dlatego chodziłoby mi o informacje o drodze przez Reintal. Mimo wszystkie dzięki za informacje, im więcej się wie, tym lepiej. No i jak z tą asekuracją? Przyznam się, że nie mam dużego rozeznania jeżeli o tak wysokie góry, bo najczęstrzym bywalcem jestem naszych polskich Sudetów, Bieszczad, czy trochę niższych górek ;)
Gwaratuję Ci że do Höllentalhütte jest nawet dla staruszków dobra, dalej niestety nie wiem. Widziałam po drodze ludzi w wieku powyżej 65 roku życia. być może dalej jest inaczej.
Nie wiem też czy wybieranie siÄ™ na Zugspitze bez doÅ›wiadczenia jest sensowne, może raczej takÄ… trasÄ… jak ja Ci proponujÄ™. Ja nie jestem bywalcem gór, ale ta trasa jest dla każdego, ale ostrożym trzeba być, jest Å‚atwo siÄ™ poÅ›lizgnąć, trzeba mieć pÅ‚aszcz, kurtkÄ™ przeciwdeszczowÄ… - w Klamm jest mnóstwo wodospadów i w zwiÄ…zku z tym jest Å›liskawo. Ale ja byÅ‚am w obuwiu sportowym - wbrew zasadom i radziÅ‚abym Ci mojego bÅ‚Ä™du nie powtórzyć. droga jest przepiÄ™kna, w miejscach gdzie jest bardziej niebezpiecznie sÄ… liny, Å‚aÅ„cuchy, lub przejÅ›cie tunelami. Fantastyczna trasa - tak jak mówiÄ™ nawet dzieci szÅ‚y niÄ…. Mnie namówiono, w grupie idzie siÄ™ lepiej. Nie wiem czy potrzebna jest jakaÅ› zgoda? PrzejÅ›cie przez Klamm opÅ‚aca siÄ™ 1 czy 1.5 €. Dobrze miec w grupie kogoÅ› doÅ›wiadczonego i rozsÄ…dnego. Powodzenia!
Właśnie z powodu doświadczenia się dopytuję ;) No bo w końcu... gdzieś je trzeba zdobyć ;) Piszą, że dopiero powyżej Höllentalangerhütte zaczyna się prawdziwe chodzenie po górach, czyli Klettersteig, Brett itd... Ale pomysł, żeby przejść nawet tylko do samego wąwozu tą trasą wydaje mi się dobry, z pewnością któryś dzień poświęcę ;) A jeśli chodzi o zgodę chodzi, to muszę ją dostać od rodziców, bo marudzą:p O obówiu pamiętam i wiem, że z pewnością będę musiał zaopatrzyć się w coś lepszego, niż nawet buty przeznaczone do biegania po różnym terenie ;) Jeśli chodzi o trasę przez Höllental, to zobacz tutaj http://www.gwarki.com/kgp_item.php?Id=38&Pg=127&Type=1 , trzecie i piąte i szóste zdjęcie od góry ;) Podobno szlak przez Dolinę Renu jest łatwiejszy, jeżeli wygląda tak jak to, to się jeszcze 5 razy zastanowię, czy warto ;)
oglądając zdjęcia z "Deski" tez nie pozwoliłabym jako rodzic wybierać sie na Zugspitze, poza tym jak czytam o "zdobywcach szczytów pijących piwko przed wyjściem , to gęsiej skórki dostaje, ale do samej Höllentalklamm można iść, czemu nie
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Życie, praca, nauka