Zadluzenie w Niemczech

Temat przeniesiony do archwium.
Bardzo prosze o pomoc.Moj problem polega na sporym zadluzeniu wobec firm wysylkowych oraz Urzedu Skarbowego w Niemczech.Dlugi te powstaly w okresie lipca,sierpnia 2007.W listopadzie 2007 wyjechalam z Niemiec i w tej chwili nie wiem,jaka jest moja sytuacja.Partner,z ktorym zylam w tym czasie jest odpowiedzialny za wiekszosc tych dlugow,mozna powiedziec,ze zostalam przez niego w ten sposob wykorzystana i gdy przez przypadek we wrzesniu rok temu odkrylam list do mnie z niemieckiej skarbowki o niezaplaconych podatkach,dowiedzialam sie prawdy(niestety,naiwnie zgodzilam sie na zapisanie interesu mojego partnera na swoje nazwisko).Mieszkanie,w ktorym mieszkalismy nalezalo do niego i tylko on mial klucze do skrzynki pocztowej,takze wiele listow przede mna po prostu ukrywal.Postanowil pomoc mi wygrzebac sie z tych tarapatow i znalazl prawnika,ktory mial mi pomoc przeprowadzic Insolvenz Verfahren.Nie mam obywatelstwa niemieckiego,ani pozwolenia na pobyt staly.Prawnik rozpoczal prace,za pierwsza rate obiecal zrobic czesc,za reszte naleznych mu pieniedzy mial dokonczyc sprawe.Ja w tym czasie musialam juz wyjechac do Anglii,moj partner obiecal,ze doprowadzi sprawy do konca,jednak po moim wyjezdzie zerwal ze mna kontakt,wyprowadzil sie w inne miejsce,zmienil numer telefonu,a ja nie wiem,jak sprawy sie maja.W chwili obecnej przebywam w Egipcie,gdzie wyszlam za maz.Planuje przejac nazwisko po mezu i wrocic do Europy,chce przyleciec samolotem do Berlina jednak boje sie,ze na lotnisku zostane aresztowana,blagam o pomoc,zyje w wielkiej nieswaidomosci i boje sie o swoja przyszlosc.
W każdą środę od godziny 16.30 do 18.30 na Państwa telefony czeka ekspert z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jeżeli macie Państwo problemy z interpretacją prawa, nie rozumiecie go, czujecie się pokrzywdzeni i szukacie pomocy - prosimy o kontakt. Prawnik będzie dostępny pod numerem telefonu: (022) 514 41 26

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie