rozszerzona niemiecki PODKARPACIE lub MALOPOLSKIE

Temat przeniesiony do archwium.
Podajcie jesli macie, bardzo prosze!!! Pojdziecie do nieba:)
Ja jestem małopolska, Tarnów.

Miałem materiał stymulujący o kobietach, które muszą pogodzić życie zawodowe z troską o dobro rodziny. Materiał do wypowiedzi 3minutowej zawierał problem zacofania kulturowego młodzieży, która niechętnie chodzi do kina i nie lubi czytać książek.

Teraz pójdę do nieba? :P
Myśleę że tak, masz jeszcze wieksze szanse na niebo jesli powiesz co inni mieli na maturce...
Dziekuje za odpowiedz
POZDRAWIAM
JUSTI
Moja kolezanka miala o genetyce, a kolega o kieszonkowym.
Nie wiem. Zdawalem rozszerzony w szkole z taka jedna dziewczyna tylko. Z tego, co ona opowiadala to "Geld ist Zeit - bist du damit einverstanden?" taki miala temat. A stymulus nie wiem, o czy miala. Niestety innych osob, ktore zdawaly ustny rozsz. nie znam osobiscie :-)
Dzieki wielkie! ja mam dopiero 30 maja, ale jak tak czytam wszystkie wypowiedzi to te tematy wcale nie sa proste... Masakra jakas
Pozdrawiam
Hym mam coś dla was rozszerzeńcy.. ;>. Kolaż związany z popularnością muzeów i wystaw, dlaczego spada, dlaczego rośnie, wykres; jaka popularnoscia ciesza sie muzea u ludzi w poszczegolnych przedzialach wiekowych. Pytania mniej więcej; jaką rolę odgrywają wystawy i muzea w twoim zyciu, co oferują, jaki maja wplyw na mlodziez, wystawy tematyczne itp.
Tematy prezentacji:
1. (mniej wiecej, wybrałam 2 więc na tym się nawet nie skupiałam) Umweltschutz, co mozemy zrobic, aby zredukowac zanieczyszczenia czy rzeczywiscie tak trudno cos zdzialac.
2. Różnice pomiędzy młodą i starszą generacją. Czy zgadzasz sie ze stwierdzeniem, że jest niemożliwe, aby młodzi ludzie zaprzyjaźnili się ze swoimi rodzicami?
Jeżeli chodzi o inne osoby to zdarzało się jakieś Taschengeld, komputer kontra ksiazka, srodowisko, niz demograficzny.
Have fun ;>.
Dziekuj= ci bardzo, ja umieram ze strachu przed ta ustna jak trafie na jakies gentechnologie to zalamka! a mam pytanko jak to jest, 15 minut na przygotowanie? i ile sie rozmawia z nauczycielem? dziekijeszcze raz za wasze odpowiedzi
Danke vielmal
justi
15 min. na przygotowanie, 15 min. na rozmowe z egzaminatorem. Będzie dopsz ;>
dzieki za odp. pozdro
hehe a ja mialam temat troche odwrotnie: "Zeit ist Geld" jak rozumiem to przyslowie w odnieseniu do wspolczesnego trybu zycia nio i wyszlo 20/20
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Brak wkładu własnego