Matura 2008- Matura ustna- rozrzeszona...?

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie jak wygląda krok po kroku matura USTNA ROZRZESZONA? Jakie sa szablonowe zadania? Co trzeba umieć? Jak ma wyglądać MATURA 2008...?
Sprawa jest bardzo prosta. Przychodzi się ładnie w garniturku, mówi się ładnie z uśmiechem "dzień dobry", albo "Guten Tag", żeby zdobyć sympatię egzaminujących i już się ma maturę zaliczoną:p

A teraz na poważnie. Masz do zrobienia dwa zadania. Losujesz na samym początku kartkę z tzw. materiałem stymulującym oraz dwa tematy, z których na jeden musisz się wypowiedzieć. Materiał stymulujący - opisać co tam jest na obrazkach, wykresach tudzież zinterpretować jakieś napisy, powiedzieć krótko o czym to jest. Do tego dostajesz potem o ile mnie głowa nie myli dwa pytania od egzaminatorów. Tematy, to po prostu temat, na który musisz się wypowiedzieć chyba koło trzech minut monologu, tutaj nie wiem, czy się dostaje jakieś pytania od egzaminatorów, bo matura dopiero przede mną, ale się za bardzo nie przejmuję - będą pytania to będą, nie będzie, to nie będzie ;)

Szablonowe zadania na pewno dostaniesz od nauczyciela niemieckiego, jeśli poprosisz, a umieć trzeba... no coś trzeba, ale nie aż tak dużo ;) A jak będzie wyglądać Matura 2008, to tego chyba nawet sam Legutko, czy Bóg nie wiedzą ;)

pozdrawiam
Maciek
Skąd wiesz tak duzo o maturze ustnej skoro jej nie zdawałeś??:P
Jak to się mówi: nieznajomość zasad szkodzi?;p

Co chwilę robimy na niemieckim coś pod maturę, bo już materiał liceum mamy skończony. Na dodatek musiałem wiedzieć, jak wygląda matura rozszerzona z niemieckiego, bo szczerze mówiąc, to ona mi do niczego nie jest potrzebna, równie dobrze mógłbym zdawać podstawową ;) A do tego, co roku w naszym wewnątrzszkolnym konkursie z niemieckeigo część ustna wygląda identycznie jak matura, więc jak tak od pierwszej klasy liczyć, to już dwie "matury" mam za sobą ;)

Swoją drogą, to nam anglista kazał swego czasu uczyć się wszystkich wymogów co do listów itd. na maturze na pamięć... czyli ilość słów, ile punktów za co itd... ;)
A gdzie mozna znalezc takie wymogi ??? Co do opowiadania, recenzji i itp. W tym roku zapisalam sie na podwyzszenie wynikow z niemiekciego, w poprzednim niestety nie wiedzialam co tak naprawde jest oceniane w pracach ...
syllabus, macie na pewno w bibliotece..
hmm skonczylam szkole w maju i przebywam za granica :/ w internecie nie ma nic konkretnego ..
www.german.pl tam masz sylabus z wymaganiami
może ktoś mi powiedzieć jak to jest kiedy wchodzisz na ustną to nie jest tak, że zapominasz wszystkich słówek i masz pustkę w głowie....?????
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie