Przygotowabie do matury

Temat przeniesiony do archwium.
Słuchajcie, mam do Was prośbę! powiedzcie mi, jak przygotowujecie się do drugiego arkusza na maturkę rozszerzoną? Powiem szczerze, że z gramatyką i pisaniem nie mam żadnych problemów i za bardzo sie do tego nie przykładam, a właśnie od dłuższego czasu ćwiczę słuchanie i czytanie - a efektów nie ma;/ Pisałam teraz maturę próbną. transformacje i wogóle cały pierwszy arkusz poszedł głako, ale przy drugim normalnie sie wyłożyłam. Hilfe!
To cwicz dalej! :)to jest do wycwiczenia!poza tym ogladaj niemieckie programy , poniewaz gdy widzisz obraz lepiej ci zrozumiec o czym oni mowia!kup sobie gazete Deutsch aktuell-jest to gazeta dla uczacych sie niemieckiego!nie bede ci opowiadac co jest w niej zawarte jak chcesz to sama sprawdz . gazeta ta jest dostepna w kioskach, sklepach papierniczych itp
mnie co prawda matura czeka dopiero za rok, więc jedyne co mogę Ci poradzić, to ćwiczenie, ćwiczenie i jeszcze raz ćwiczenie. moja poprzedniczka dobrze Ci poradziła- oglądanie niemieckich programów daje naprawdę dużo. Życzę powodzenia i pozdrawiam :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Ogłoszenia