matura rozszerzona- przygotowanie w rok

Temat przeniesiony do archwium.
Witam! Obecnie chodzę do 2 klasy LO. Niemieckiego uczę się od 3 klasy podstawowej, ale niestety nie była to dobra nauka. Właściwie 1 godzina tygodniowo, na której połowa czasu to uciszanie klasy. Ogólnie w gimnazjum nie wiem czy zdązylismy przerobić chociaż jedną książkę.
Jednak mimo wszystko, zawsze jakoś przodowałam w klasie jesli chodzi o poziom niemieckiego. W liceum zaczęliśmy oczywiście wszystko od podstaw, z tym, że nauczycielka w 1 klasie nie była zbyt wymgająca, za czym idzie oczywiście fakt, że tak dużo czasu na niemiecki nie poświęcałam, chociaż wiadomo, że to były dopiero podstawowe rzeczy, które w sumie umiałam.
W 2 klasie pojawiła się "piła" dosłownie:P Rygor od poczatku roku i po paru miesiącach wyraźnie widoczne postępy. Mimo tej piły, bardzo polubiłam niemiecki i... przeszła mi myśl zdawania go na maturze. Od początku 1 klasy żyłam z myślą, że moimi przedmiotami rozszerzonymi na maturze będą tylko historia i WOS. Plany jednak trochę się pozmieniały, ponieważ doszłam do wniosku, że jednak prawo nie jest moim powołaniem. Do głowy więc przyszedł pomysł z językami. Przyznam szczerze, że angielski mam opanowany na dość wysokim poziomie. I fajnie jakby do tego dołożyć niemiecki rozszerzony. Myślę oczywiscie o jakiś studiach lingwistycznych, może ILS UW?
Tylko, że nurtuje mnie oczywiscie jedna podstawowa rzecz. Czy przez rok uda mi się nauczyć na maturę rozszerzoną z niemca i zdać ją na raczej wysokim poziomie? Nie jest to oczywiście moja ostateczna decyzja. Mam jeszcze parę kierunków na wszelki wypadek... Jeśli możecie, napiszcie mi co o tym sądzicie. Może to totalna głupota? Oczywiscie zaczęłabym już przygotowania, a od początku 3 klasy ok. 2 godziny korków+ całoroczna praca. Do tego jeszcze doszedłby tylko angielski (w którym czuje sie bardzo pewnie), a reszta to już sama podstawa, więc czasu bym miała sporo. Teraz jestem w trakcie zamawiania Alles klas 1a- rozszerzony i mam zamiar sama go przerabiać.
Jak myślicie, czy to ma w ogóle sens?
Ja myślę, że jak przysiądziesz ostro to możesz zdać bardzo dobrze. Co do "Alles Klar" to nie jest to dobra książka do samodzielnej nauki. Lepiej ją przerabiać pod okiem nauczyciela. No i oczywiście jeszcze poszerzyć ją jakimiś dodatkowymi materiałami, ponieważ w samej książce jest niewiele ćwiczeń.
Powiem ci tak ja w gimnazjum mialem niemiecki jedną godzinę w tygodniu- byla ona nieobowiązkowa.W liceum uczyłem się solidnie angielskiego z myślą że bede angielski zdawać jednak zrezygnowałem bo miałem nauczyciela nie zadobrego. Niemiecki wchodził mi bez problemu- tak jak ty przodowalem w klasie ale to był poziom podstawowy. Nauczycielke mam wymagającą i od początku drugiej klasy chodzę na prywatne lekcje tzw. korki. Przerobiłem całą gramatykę i wiele innych. Za miesiąc mam maturkę i wiem że ją zdam ale nie liczę na 100%. Uważam że pownieninaś zaczącć chodzić na lekcje dodatkowe. Książka alles klar jak poprzedniczka moja napisala nie jest dobra do nauki. Uważam że masz szanse . Napisałaś że jestes dobra z angielskiego, więc zdawaj angielski na poziomie rozsz a niemiecki weż sobie na dodatkowym. Myśle że takie zestawienie będzie najlepsze! pozdrawiam
hej
nie zamawiaj alles klar... i jeśli poważnie myślisz o bardzo dobeym wynkiu to zacznij już teraz... początkowp miałam zdawać ang tak jak ty bo niem zaczęłam się uczyć w lo tylko swoje przygotowania zaczęłam 2 lo..( teraz jestem na germanistyce :D) jak bnie wiesz z czego się uczyć to napisz ;-)
ja mam miesiąc do matury, więc już mi nic nie pomoże hehe. Teraz to powtarzam gramatykę i tematy maturalne przeglądam.
Książka "Alles klar" jest beznadziejna. Nie ważne czy to na zakres podstawowy czy rozszerzony. Wiem o tym bo z nich korzystam na lekcji. Moim zdaniem te książki są dla osób co dopiero mają styczność z niemieckim, albo dla dzieci z podstawówki. Jeśli zalezy Ci na maturze rozsz z niemieckiego to wybierz inne książki do nauki. Bo z tych wiele sie nie da nauczyc...
W rok można sie przygotowac na rozsz tylko musisz miec bardzo dobre książki do niemieckiego i no i przede wszystkim bardzo duzo czasu poswięcic na nauke. ;)
Bardzo dobre są książki wydawnictwa Langenscheidt i Hueber.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie