Książki do matury- wydawnictwo.

Temat przeniesiony do archwium.
Wiem, że pytań na temat tytułów książek, z których można się przygotować do matury było już dużo, ale zadam kolejne.
Mianowicie, jakie wydawnictwo, uważacie za dobre? Teraz na rynku jest tego całe zatrzęsienie, a niekoniecznie idzie to w parze z jakością. Nie chcę wydawać pieniędzy na byle co. Tak więc jakie wydawnictwa możecie polecić?
Wagros - a wiadomo to stąd, że ludzie ich książki piratują, a badziewia się zazwyczaj nie piratuje; no i ceny mają nie z kosmosu, więc piratować nawet nie trzeba; w końcu papiert to papier
Dziękuję bardzo za odpowiedź;)
Masz rację, że książka to książka, ja nie cierpię się uczyć z kserówek i różnych kartek, z którymi trudno dojść do ładu i składu :D
Ja polecam przede wszystkim kontakt z żywym językiem! czytanie internetu, słuchanie radia, oglądanie telewizji to jest miejsce, gdzie możemy wyćwiczyć słuchanie, czytanie tekstów no i przy okazji obłowić się słówkami (przyadtne na wypracowanie).

Nie ślęczcie nad książkami, kiedy język macie już na tyle opanowany, żeby śmiało z nim ruszyć w dalszą drogą niż nauka przy biurku! (Troszkę przy gramatyce posiedzieć nie zaszkodzi)

(miałam 96% z rozszerzonego, więc na prawdę polecam moją -przyjemną- metodę).
Zgadzam się w zupełności!! Oglądanie telewizji po niemiecku bardzo dużo daje. Siedzenie nad podręcznikiem i rycie słówek może być nudne, a tak można połączyć przyjemne z pożytecznym :)
Aha, cos nowego!

Najlepiej spytaj sie jescze ludzi, ktorzy ogladaja niemiecka tv od 20 lat i nie maja pojecia, co to Konjunktiv, geschweige den Unterschied zwischen Konjunktiv I und II. Das lernst du bestimmt im deutschen TV. Viel Spaß, oder besser, viel Glück!
Wiadomo, że gramatyki nie nauczy się z telewizji, do tego trzeba wziąć książkę, poczytać zasady i porobić kilka zadań, lecz w osłuchaniu się, wymowie i powiększeniu zasobu słownictwa telewizja, gazety, czy strony internetowe w j. niemieckim jak najbardziej pomagają. ;)
Alles, was du auch hörst/liest, kannst du vergessen, ohne dass die Grammatik verstanden hast/kannst, denn du wirst zwar die einzelnen Wörter verstehen, aber den Sinn nicht immer. Also viel Grammatik lernen und das Gelernte am besten sofort anwenden, indem du mit jemand spricht, der Deutsch gut kann. Und lass dir deine Fehler einfach erklären, schäme dich nicht, denn jeder war einmal ein kläglicher Anfänger. Zum Schluss, vermeide Fehler, die du schon einmal gemacht hast, nur so kommst du weiter. Das ist meine Meinung! Bei mir hast es gut funktioniert. ;)
oczywiście mamy nadzieję, że gramatyka jest "opanowana" i zostały tylko jakieś doskonalenia typu: mowa zależna itp.

Bo oczywiście tak jak mówi Japanese, bez UPRZEDNIEJ nauki gramatyki nie pójdzie.
Jeżeli chodzi o słownictwo i ćwiczenia słownictwa, czy do pisania, czy do mowy - na pewno polecam ABC MATURALNE wyd. WSIP europa, jeżeli chodzi o gramatykę to oczywiście polecam Repetytorium Stanisław Bęza wyd. Szkolne PWN :)

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia;)!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa