Matura 2011

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie :)
Mam 'mały' problem- za rok piszę maturę, i nie wiem jaki język wybrać. Angielskiego uczę się jedenasty rok, niemieckiego- piąty. Teoretycznie powinnam lepiej znać angielski niż niemiecki, ale w praktyce jest na odwrót. Myślę nad takim rozwiązaniem: podstawy angola jako obowiązkowy i rozszerzony niemiecki jako dodatkowy- potrzebuję języka obcego rozsz. żeby dostać się na studia. Angielskiego rozsz. nie napiszę- nie lubię się go uczyć, a poza tym niemiecki bardziej mi się przyda :). I tu pojawiają się schody: czy dam radę w rok nauczyć się dobrze niemieckiego, znając podstawy? Jestem w stanie poświęcić około godziny dziennie na naukę, w weekendy więcej. Słucham dużo niemieckiej muzyki, głównie rapu. Mam kolegę Polaka mieszkającego w Niemczech i mogłabym z nim popisać na gg od czasu do czasu po niemiecku. Poza tym mieszkam w WLKP i mogłabym od czasu do czasu wyskoczyć na weekend do Berlina :) może nawet na całe wakacje. Jak myślicie, dam radę napisać tą rozszerzoną maturę z niemieckiego, czy lepiej go sobie odpuścić i wziąć się za angielski??
Nie dasz rady. Na nic nie dasz rady. I nie probuj tutaj udowadniac, ze dasz rade, bo nie dasz. Odpusc i wez sie za ruski. Tak samo (w twoim przypadku) do niczego nieprzydatny.
edytowany przez hammel: 28 lis 2010
ja niemieckiego sie ucze jeszcze krocej i go zdaje

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie