Matura 2012- motywacja.

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, zacznę może od tego że nauka niemieckiego sprawia mi satysfakcję i wiążę z tym swoją przyszłość.

Zakładam ten wątek, aby znaleźć osoby, które tak jak ja piszą maturę w 2012r., ale brak im silnej woli i motywacji do tego aby więcej się uczyć. Być może razem nam się uda. Proponuję aby wpisywać codziennie czego się nauczyliśmy (np. ile słów przyswoiliśmy, może ćwiczenia gramatyczne, które wykonaliśmy i tym podobne rzeczy). Mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto tak jak ja szuka motywacji do częstszej nauki ; )
Cześć :)) ja również piszę w tym roku maturę i wiążę z niemieckim moją przyszłość :)) Brak motywacji występuje, najbardziej wtedy gdy robi się ciepło :)) Wybierasz się na germanistykę? Czy jakoś inaczej wiążesz przyszłość z niemieckim?
Hmm... zastanawiam się jeszcze, bo germanistyka od dziecka była moim marzeniem, ale po maturze poszłam na kierunek techniczny (z myślą o późniejszym wyjedzie do Niemiec). Musiałam go przerwać z powodu problemów zdrowotnych, teraz zdaję niemiecki R, uzupełniałam deklarację z myślą o dostaniu się na politechnikę, na której punktowany był j. obcy (u mnie liczyła się tylko matematyka + fizyka), ale teraz coraz częściej myślę o germanistyce.
A Ty jesteś zdcydowana na germanistykę, czy bierzesz pod uwagę inne kierunki? ; )
Senja07! Ich habe einen Supervorschlag für dich!
Gehe mal in Forum/Grupy
und baue dir eine separates Forum für alle Abiturienten auf. Ich zitiere:
Załóż nowe forum
Udostępniamy nową funkcjonalność w naszym serwisie - możliwość założenia własnego forum na interesujący Cię temat związany z szeroko pojętą nauką języka.

Danach klicken:
Zobacz jak założyć własną grupę »
Wäre das nichts?
Myślałam o germanistyce lub administracji :) ale germanistyka bardziej mnie interesuje.
.
edytowany przez princese_1992: 12 mar 2012
Jeśli ci na tym zleży, to wykorzystaj to forum sensownie i dla twojego pożytku. I, to, jak najszybciej. Zmasowany atak!
edytowany przez irkamozna: 12 mar 2012
hmm.. dużo sama się uczę...ciekawa jestem czy zestawy maturalne z ustnego są wszystkie takie same we wszystkich województwach? ..czy każde ma inne zestawy??...
hmmm... nie wiem o co ci chodzi? Jesteś "ciekawa"?
My mamy tu taką dziurkę z napisem "Szukaj". Nie jesteś pierwsza i jedyna na świecie, która robi maturę.
to że nie jestem pierwsza i nie ostatnia to wiem ...na maturze są zestawy do wyboru...ciekawi mnie tylko to czy one są takie same we wszystkich woj.. czy każde ma inne..
każde ma inne...wystarczy?
.
....
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa