Nowa matura z niemieckiego - poziom podstawowy

Temat przeniesiony do archwium.
Zastanawiam sie nad zdawaniem jezyka niemieckiego na nowej maturze. Czy ktos wie czy jej poziom jest bardzo trudny? Przyznam, ze niemiecki nie jest jezykiem, ktory znam bardzo dobrze, ale ucze sie go od kilku lat.
Ktos ma jakies informacje na temat nowej matury z niemieckiego?
Zajrzyj na strone http://www.deutsch.matura.pl. Ktos tu na forum juz podawal te strone. Jest tam o starej i nowej maturze z jez. niemieckiego. A tak w ogole to jest niezla stronka do nauki jez. niemieckiego.
dzięki
Zdawalem nowa mature (w 2002 - rocznik doswiadczalny :) ) z niemca wlasnie na poziomnie podstawowym. Byla na prawde prosta, latwa i przyjemna. A przede wszystkim od dosc niskiego poziomu byla juz zaliczana. IMHO zdecydowanie latwiejsza od starej ;)
ja dziś miałam próbną mature :) ucze sie juz 6 lat a nauka bardzo ciężko wchodzi mi do głowy choć przez te 6 lat miałam same 4 albo 5 na koniec. jak dla mnie to było trudne szczególnie ze słuchu. napisanie ogłoszenia i listu nie sprawia problemu. trzeba znać dużo słownictwa, nawet jeśli piszesz niepoprawnie- konstrukcja zdania to i tak masz punkty za słownictwo.
Gdzie mogę znaleźć odpowiedzi do próbnej matury z niemieckiego??
Tej próbnej, która się teraz odbywa w kilku województwach?
---> http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,52266.html
Wielkie dzięki kasia ! :)
a ktoś pisał może jeszcze poziom rozszerzony? Jakieś wrażenia? Może ktoś chce razem ze mną ponarzekać? ;) Co do rozumienia tekstu słyszanego to moim zdaniem też nie był bardzo prosty, gdyż były tzw. haczyki.. Się złapałam chyba na dwóch...
haczyki??? tzn co?? chciałabym zobaczyć odpowiedzi z tego tekstu a nie było w gazecie
np. podczas tekstu o Kevinie było cos w stylu "er mochte im obersten Stockwerk wohnen" i jeśli ktoś się nie przysłuchiwał (np. ja... ) to od razu zaznaczył te odpowiedź, bo była w podanych. A tu pech, bo to nie o to chodziło... Bo było pytanie GDZIE mieszka, a nie gdzie chce:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Do autora strony - uwagi, propozycje