niemiecki

Temat przeniesiony do archwium.
Czy można traktowac niemiecki jako łatwiejszy od angielskiego?
Oczywiście, że tak!
- niemiecki nie ma 16 czasów
- w niemieckim możesz masz oparcie w gram. ( w angielskim czasami są niegramatyczne rzeczy)
- ,,Niemiecki jest trudny" - tak mówią osoby, które przez całe życie miały ang i franc. - wiem z doświadczenia
- Wielu osób uważa że jak rozumie piosenki zespołów takich jak September czy Infernal to umią angola. Tylko trza pomyśleć że te zespoły tworzą popowe piosenki na poziomie dzieci z podstawówy ( Sorry Radi ;) )
- Niemiecki też jest przystępny jeżeli np. ktoś słucha niemieckiej muzy albo ogląda niemiecką tv.
pozdro
Oczywiscie, ze nie!
- angielski nie ma odmiany przymiotnika, a do czasownika dodaje sie jedynie -(e)s, zas rzeczownik nie przyjmuje zadnych koncowek (oczywiscie oprocz liczby mnogiej i dopelniacza saksonskiego); praktycznie sa dwa przypadki dla zaimkow, dla reszty czesci mowy jest jeden
- z angielskim stykasz sie na kazdym kroku, slyszales kiedys jadac autobusem jakas piosenke niemiecka?
- sporo slownictwa angielskiego znasz, nawet jesli jeszcze nie zaczales sie uczyc tego jezyka - sporo angielskich slow przeniknelo do naszego jezyka

>(w angielskim czasami są niegramatyczne rzeczy)
Podaj przyklad :)

A na powaznie to mowi sie, ze angielski jest jednym z latwiejszych jezykow, ale porownujac z niemieckim to IMO trzeba by przeznaczyc podobna ilosc czasu na nauke by go dobrze poznac.
long time no see - takie to gramatyczne
Wiesz moja wypowiedź nie zmienia wcale faktu że lubie angola i że kończe kurs na upper-intermediate.
Ale poprostu chodzi o to, że sami anglojęzyczni robią pełno błędów. Btw. wiesz ile mil. osób w UK. nie mówi po ang ? Byś się zdziwił...
Masz absolutną rację, kilka milionów Polaków tam żyjących faktycznie nie mówi po angielsku ;)
A widzisz, a na Reeperbahn w Hamburgu usłyszysz ,, iś hab niśt, ałzwajs na policji" ;)
>long time no see - takie to gramatyczne
A slyszal co to idiom? Zreszta to wyrazenie pewnie pochodzi z Chinglish.


>Ale poprostu chodzi o to, że sami anglojęzyczni robią pełno błędów.
A to sa jakimis wyjatkami? Niemcy nie robia zadnych, podobnie jak Polacy?


>Btw. wiesz ile mil. osób w UK. nie mówi po ang ? Byś się zdziwił...
jak nizej, Polacy + inni imigranci
Vielleicht bei einem guten Kursbuch nachschauen, oder ich erspar dir das, bitte :
http://www.usingenglish.com/reference/idioms/long+time+no+see.html

Ich denk, dass du nicht im ganzen bewusst bist wovon ich spreche.
Also hör ich lieber auf, sonst kommt Mok. wieder vorbei.
Ist schon da - und kritisiert Dich wieder... :-)
freut mich :)
Boże, Cosmo, Czy Ty odwiedzasz takie miejsca???
Wieso nicht :-)
Daddy! Wann gehen wir wieder ein Bierchen trinken ?
a tak do pakk: może mój stosunek do niemca byłby inny gdyby moja Ex nie była Niemką ;)
Anytime U want me 2...
sama sobie to zadaję pytanie mimo iż niemieckiego uczę się od 9 lat! ja uważam się za osobę która jest słabo osłuchana, hm angielskiego nie lubiłam się uczyć, ale jednak mimo wszystko łatwiej jest mi wyłapać, powtórzyć tekst piosenki po angielsku niż po niemiecku :/ angielska wymowa jest łatwiejsza, niż twarda z pourywanymi końcówkami wymowa niemiecka (sorry za powtórzenia). z angielskim ma się styczność co dnia praktycznie, a z niemieckim... niestety nie.
aa i jeszcze jedno od 2 lat uczę się niesystematycznie hiszpańskiego, dwa miesiące spędziłam za barem w hiszpanii... oh dios mio! ile bym dała znaleźć czas na naukę tak pięknego, melodyjnego i prostego języka!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie