Ile jest wszystkich czasów w języku niemieckim?

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |
Ile jest wszystkich czasów w języku niemieckim? Dzisiaj słyszałam że 14.
Z góry dzięki !
to się jeszcze dopytaj, jest tylko 20 ;)
eeee tam, jak na moje oko to będzie ich ze 100 ;)
Haha no bardzo śmieszne! xD Tych czasów jest tylko 6. 1 zaprzeszły, 2 przeszłe, 1 teraźniejszy i 2 przyszłe.
Nie, jest tyle:
1) 3 CZASY PRZESZŁE:
- Perfekt (prosty)
- Imperfekt (złożony)
- Plusquamperfekt (złożony)

2) 1 CZAS TERAŹNIEJSZY
- Präsens

3) 2 CZASY PRZYSZŁE
- Futur I (złożony)
- Futur II (złożony)

Proszę i pozdrawiam!!;]
>1) 3 CZASY PRZESZŁE:
>- Perfekt (prosty)
>- Imperfekt (złożony)

Perfekt - złożony
Imperfekt - prosty
Stimmt!
a ja jeszcze do tego bym dodał: Doppelperfekt i Doppelplusquamperfekt :)
To 14 słyszałam od mojej nauczycielki która jest Niemką, więc jak ona nie wie ile jest czasów w jej języku to ja się już poddaje xD
To znaczy, ze ona nie jest zadna nauczycielka, tylko osoba, ktora po prostu ma Niemiecki jako jezyk wlasny. Wiec poziom musi byc beznadziejny. ;(
każdy piszę, mówi inaczej i ja już na serio nie wiem ile jest tych **** czasów...
Na pewni nie wiecej jak 6!

Mi sie jednak wydaj, ze Ty nie zrozumialas Twojej nauczycielki!
Dlaczego? PoniewaSZ juz chyba 3x zostalo napisane, ile czasow przeszlych jest w Niemieckim, a Ty dalej nie jestes pewna! ;(
To jest "najpiękniejsze" na lekcji języka niemieckiego...Uczniowie koncentrują się na niepotrzebnych rzeczach, takich jak ilość czasów w języku niemieckim, zamiast koncentrować się na konkretnych sytuacjach językowych. Ech..
To wlasnie marny poziom nauki! Nie wiem, gdzie takich nauczycieli mozna jeszcze w naszych czasach "produkowac"? ;)
Wszędzie :) Z każdej uczelni tacy wychodzą..Ale to wcale nie wina szkoły czy wykładowców, młodzi nauczyciele powielają błędy własnych belfrów.
* nie wina uczelni czy wykładowców - tak miało być ;)
Przeciez uczelnia zatrudnia tych, w tym konkretnym wypadku, beznadziejnych nauczycieli! Co z uczelnia nie jest tak!
Nauczyciele akademiccy jednak różnią się od "tych złych" nauczycieli...
Młodzi nauczyciele nie mają jaka wprowadzać urozmaiceń i nie mają się jak przebić, gdyż są blokowani przez "zasiedziałych" starych nauczycieli, którzy stosują metody z lat 60-tych. Stąd też większą wagę przykłada się do gramatyki,suchej teorii niż to rzeczy potrzebniejszych.
Tak masz racje, ale to przeciez uczelnie trzymaja tych "prykow". A absolwenci takiej uczelni musza cos przecez umiec nie tylko do egzaminu ale i po!
Jak mogłam jej nie zrozumieć... nie rób ze mnie jakiejś "sieroty" ale ona powiedziała że tylko ileś tam się przeważnie używa...
kurde, ja jestem tylko ciekawa ile jest tych czasów ! nie myślę o nich na lekcji... Ludzie, jak nie znacie odpowiedzi to dajcie sobie spokój a jak tak to dziękuje za odp.
6
JA sie tym teamatem interesuje. Spytaj nauczycielki, jakie to sa teczasy. NIech je wymieni. Zapisz je i wklej tutaj, bo mnie to na prawde ciekawi.
Masz poniżej...
Ale mnie ciekawi, na jakiej podstawie jej nauczycielka twierdzi, ze jest 14 czasow. Wiec poprosilam, zeby sie spytala.
Sorka, nie załapałem ;P Rzeczywiście, ciekawe co wyczaruje ta nauczycielka :P
Żeby było ciekawiej dodam, że niektórzy dodają do tej szóstki "podstawowych" czasów, jak również do Doppelperfektu i Doppelplusq-u dodatkowo Konditionalis I i II. Czyli w sumie 10 ;)
Kto miał zajęcia z kontrastywnej, musiał też usłyszeć, że zdaniem innych specjalistów jest tylko jeden czas w niemieckim: Präteritum. :-)))
OK, ale gdzie sa te brakujace 4 czasy?

Juz myslalem, ze moze choduzi tutaj o sume czasow w polskim i niemieckim (13), ale niestety brakuje jeszcze tylko jeden czas.

Moze ma ktos jakis pomysl, zeby do tych 14-stu dojc. ;))
A już myślałam, że napisałam jasno... jak widać, nie dla wszystkich.

1. Perfekt
2. Imperfekt
3. Plusquamperfekt
4. Präsens
5. Futur I
6. Futur II
7. Doppelperfekt
8. Doppelplusquamperfekt
9. Konditionalis I
10. Konditionalis II

Zaznaczam, że to nie mój podział.

To ile mamy w polskim czasów? :-) Tak z pamięci: Präsens, perfektives und imperfektives Präteritum, perfektives und imperfektives Futur... Jeszcze coś? jeszcze czas zaprzeszły, ale tego się w ogóle nie używa..
Gib bitte zu jedem der restlichen 4 ein Beispiel,

7. Doppelperfekt
8. Doppelplusquamperfekt
9. Konditionalis I
10. Konditionalis II

9 und 10 sind ja keine zeitlichen Angaben, sondern es handelt sich dabei um einen Modus der Bedingung!

Ich kann damit nichts anfangen! Danke!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 34
poprzednia |

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Brak wkładu własnego