Angielski+niemiecki+...francuski czy rosyjski...

Temat przeniesiony do archwium.
Która kombinacja językowa jest lepsza? Angielski, niemiecki i ... francuski czy rosyjski. Znajomość, którego z tych języków obok angielskiego i niemieckiego zaowocuje w przyszłości? Staję przed trudnym wyborem, gdyż z jednej strony Rosja to wielka potęga i wydaje się być przyszłością, lecz w Polsce za dużo osób zna rosyjski, a z drugiej strony język francuski trochę trudny, Francja daleko, ale coraz mniej ludzi w Polsce go zna i podobno jest on dosyć dobrze opłacany. Poza tym to język UE. Wypowiedzcie się.
e tam trudny, wiesz jak wiele słówek w niemieckim jest ściągnięte z francuskiego?... no ale wybierz co ci się bardziej podoba..a nie co trudniejsze
Dla Polaków francuski jest nieco trudny ze względu na dżwięki, ale jeśli umiesz choć jeden język obcy to nie będzie ci trudno nauczyć się każdego kolejnego! wystarczą dobre lekcje i CHĘCI!
nie zgadzam się z karolcien (dobrze napisałam?). Dużo już się nasłuchałam, że dźwięki we francuskim są strasznie, potwornie, koszmarnie trudne. Nie prawda! Wystarczy (np. codziennie przy kolacji) włączać sobie jakąś francuską telewizję (Tele5, France24) albo radio i po dwóch tygodniach dźwięki i akcent masz opanowany. Polecam francuski ;] nigdy nie uczyłam się rosyjskiego, ale jakoś mi się nie podoba, a poza tym po francuskim łatwiej znaleźć pracę. No rozejrzyj się dookoła, co trzecia (dosławnie!) firma jest francuska, np. Carrefour, Auchan, Leroi Merlin.
a... i jeszcze chciałam napisać, że francuski, wbrew pozorom, jest prostym językiem. Może nie tak jak angielski, (chociaż ze słuchu łatwiej jest wyłapać o czym gadają, bo anglicy mówią trochę szybko i niewyraźnie). Na prawdę i z całego serca polecam cię ten język.
Zależy co chcesz robić.

Dobre $$$ to duński, fiński, japoński.
Słabe stawi są za tzw. wielką piątkę.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Programy do nauki języków