Od czego zacząć

Temat przeniesiony do archwium.
Witam

Chciałem spytać o dobrą książkę na sam początek. Kompletnie nic nie umiem, ani słowa ani alfabetu - książka po polsku najlepiej. Czy możecie mi coś doradzić?

A może też jakiś program najlepiej darmowy, dla początkujących, zaczynających od zera. Ciężko się samemu uczyć, więc może na początek coś dla dzieci... ( choć nie jestem dzieckiem :) )

pozdrawiam
edytowany przez calf: 21 lip 2011
Jakiego języka chcesz się uczyć?
Idź do livemocha.com
Chcę się uczyć niemieckiego

Ta strona mi się średnio podoba. - Co z tego jak mi powie guten tag, guten morgen - jak się tylko domyślam co to znaczy... a już sie zastanawiam jaka jest różnica między guten morgen a guten tag. Ta stronka może jest dobra ale do ćwiczeń, a nie do złapania podstaw.

Proszę o podanie dobrej książki dla poczatkujących. Zwykła taka dla młodzieży napisana przez polaka...
edytowany przez calf: 21 lip 2011
????-)
Polecam ci podręcznik do liceum: Alles klar poziom podstawowy. Tylko że trochę kosztuje niestety ^^'
ze slowniczkiem mozna na poczatek ta strone ogladnac:

http://www.iik.de/uebungen/uebungsseite/menue.html
Dzięki za rady, mam jeszcze takie pytanko... mam już dwa słowniki i w żadnym z nich nie ma podane zapisu fonetycznego, tj. jak wymawiać dane słowo... - tak jakby to było jasne, a przecież nie jest.

Jak to jest?

dzięki
Masz już dwa słowniki? No, to jesteś dzielny. A, zajrzałeś w ogóle do nich, czy tylko na razie jesteś tzw. dumnym posiadaczem?
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa