Jak... czytać niemieckie książki?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,

Zintensyfikowałem swoje przygotowania do ZD - chodzę na intensywny kurs wakacyjny, sam w domu dużo robię i sobie przypominam. Chciałbym też zacząć czytać książki po niemiecku. Kupiłem już nawet kilka, będą przychodzić na dniach. Ale...

...nauczyciel z wspomnianego kursu powiedział, że owszem, czytać niemieckie książki - ale bez zaglądania w słownik, jeśli się nie zna danego słowa. Mówił, że to już mieszanie języka - polski v. niemiecki, a tak czy tak znaczenie tego słowa jakoś wpadnie. Czy macie takie same doświadczenia? Czy nie lepiej jednak sprawdzać co znaczy dane słowo, albo np. podczas czytania zapisywać sobie, by później zapisać i nauczyć się danego słowa?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
Jeśli nauczyciel uważa, że nieznane słowo ci jakoś tam wpadnie, to, może i ma rację. Ale wtedy musisz przeczytać dużo książek. Aby znaleźć analogię.
Dla mnie przed laty był genialny stary numer książkowy: Stephen King "The green mile". (wala się w sieci)
Najgorsze było wprowadzenie. Napisane takim językiem, że bez słownika, to biez pał litra nie razbieriosz.
Uwaga: nie tak bardzo ważne jest pojedyńcze słowo, lecz: "jak to się mówi po niemiecku".
Nauczycielowi chodziło zapewne o to, żebyś próbował odgadnąć sens z kontekstu. To dobra rada. Chyba, że naprawdę nie masz pojęcia co to znaczy, albo z kontekstu nie wynika znaczenie słowa... Wtedy po prostu zajrzyj do słownika. Nie ma co się katować i zastanawiać pół godziny nad jednym zdaniem, kiedy można sprawdzić szybko jego sens. ;)
Czytać warto, bo tak szybciej uczy się słownictwa i "sposobu" pisania (i mówienia rzecz jasna).
tylko nauczyciel nie wzial pod uwage ze moze twoj zasob slownictwa jest niewystarczajacy i jak sie czyta text a sie go nie rozumie to nie ma sensu takie czytanie
Ja niedawno zaczęłam czytać po niemiecku, jestem przy drugiej książce. Proponuję zacząć od czegoś lekkiego. Ja zaczęłam od romansów. Nie wszystkie wyrazy rozumiem ale sens tak. Zaglądam do słownika. Kupiłam kiedyś tłumacza i mam wgranego w komputer jest bardzo pomocny tłumaczy całe zdania, nie jest idealny i nie zawsze dokładnie tłumaczy ale jak ma się zielone pojęcie o języku to pomaga,
Możecie polecić jakąś książkę na poziomie B1/2 ?
Cytat: Caporeira
Możecie polecić jakąś książkę na poziomie B1/2 ?
Asterix Buch 1.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Życie, praca, nauka